Зазначимо, що бійцям групи "Вагнера" виділили цілу військову частину в Білорусі за 90 кілометрів від Мінська. Як пишуть ЗМІ, об'єкт цими днями почали активно ремонтувати. Очевидно, з нагоди приїзду "гостей".

Дивіться також Літаки Пригожина в Білорусі, Путін хоче ліквідувати його активи: усе, що відомо про заколот

Який вигляд має польовий табір

Власне, за допомогою супутникового сервісу журналістам вдалося дослідити, який вигляд мав цей військовий об'єкт № 61732 у Целі 27 та 17 червня.

Закинута військова частина у Білорусі, куди потім приїхали вагнерівц
Закинута військова частина у Білорусі, куди потім приїхали вагнерівці (станом на 17.06.2023) / Зображення видання "Радіо Свобода"

Польовий табір вагнерівців у Білорусі
Імовірний польовий табір вагнерівців у Білорусі (27.06.2023)/ Знімок видання "Радіо Свобода"

На світлинах можна побачити два майданчики. Той, що в північній частині, розміром 270 на 170 метрів. Той, що у східній частині, має розміри 200 на 160 метрів. Це може бути скупченням наметів однакового розміру або великогабаритної техніки вагнерівців,
– припустили розслідувачі.

Окрім того, вони зазначили, що, за даними міноборони Білорусі, на території країни діє близько 200 військових частин – на кожній з них перебуває по кілька сотень військовослужбовців.

Невдалий бунт Пригожина

  • Ввечері 23 червня ватажок ПВК "Вагнера" Євгеній Пригожин оголосив збройне повстання проти Кремля, що не протрималося і доби.
  • За результатами цього заколоту, між лідером терористів та самопроголошеним президентом Білорусі Алєксандром Лукашенком була підписана угода, згідно з якою вагнерівці повинні були переїхати в "дружню країну".
  • Водночас Володимир Зеленський переконаний, що найманці цього батальйону не становлять загрози для України, адже їх доволі мало.