Визначення стратегії щодо путінської Росії: що відбуватиметься на Мюнхенській конференції
Мюнхенська безпекова конференція пройде 17–19 лютого. Головною її темою стане загроза світовій безпеці, особливо через призму війни Росії проти Україні.
Про це 24 Каналу розповів експерт-міжнародник, кандидат політичних наук Богдан Ференс. За його словами, для України – це хороший шанс вчергове говорити про важливі проблеми.
Дивіться також Путін готується до багаторічної війни: чого не вистачить Росії
Які питання підійматимуться
Богдан Ференс повідомив, що у центрі уваги під час проведення Мюнхенської конференції буде напрацювання спільних підходів до безпекових викликів. Зокрема, щодо боротьби із Росією та російською війною.
Мюнхенська конференція – це завжди знаковий захід, який був таким концентратом найбільш прогресивних і впливових політиків та експертів у безпековій сфері,
– пояснив він.
На його думку, це чудова можливість обмінятися на експертному рівні думками щодо прийняття рішень про те, як спільно реагувати і протидіяти російській агресії.
Значення конференції для України
Експерт-міжнародник пояснив, що така зустріч – чудовий шанс для України говорити про проблеми голосно й на увесь світ.
"Можна буде аналізувати ситуацію, визначити дійсно, на скільки Україна сильно внутрішньо протидіє цій агресії, захищає свою територію і людей. Бо це ті цінності, які є основою для таких конференцій як Мюнхенська", – зауважив він.
За його словами, Україна буде представлена на Мюнхенській конференції на різних рівнях.
Це можливість поспілкуватися тет-а-тет з тими людьми, які також впливають на прийняття рішень у контексті безпекової політики і визначення подальшої стратегії: що робити з путінською Росією,
– розказав він.
Богдан Ференс додав, що, ймовірно, на конференції будуть обговорюватися питання щодо авторитаризму як тренду. Протидіяти йому може лише колективний демократичний західний світ.
Мюнхенська конференція: основне
- Політолог Андрій Вігірінський повідомив, що цьогоріч до Мюнхенської конференції долучиться і Китай. За його словами, ця країна – глобальний гравець на політичному полі.
- Водночас політтехнолог Михайло Шейтельман зауважив, що для України Мюнхенська конференція буде набагато продуктивнішою, ніж "Рамштайн-9".
- Він додав, що за сприянням глави Мюнхенської конференції Крістофа Гойсгена на зустрічі не буде російських та білоруських представників. Це свідчення проукраїнської позиції та абсолютного невизнання Росії та Білорусі.