Про це 24 Каналу розповів експерт-міжнародник, кандидат політичних наук Богдан Ференс. За його словами, для України – це хороший шанс вчергове говорити про важливі проблеми.

Дивіться також Путін готується до багаторічної війни: чого не вистачить Росії

Які питання підійматимуться

Богдан Ференс повідомив, що у центрі уваги під час проведення Мюнхенської конференції буде напрацювання спільних підходів до безпекових викликів. Зокрема, щодо боротьби із Росією та російською війною.

Мюнхенська конференція – це завжди знаковий захід, який був таким концентратом найбільш прогресивних і впливових політиків та експертів у безпековій сфері,
– пояснив він.

На його думку, це чудова можливість обмінятися на експертному рівні думками щодо прийняття рішень про те, як спільно реагувати і протидіяти російській агресії.

Значення конференції для України

Експерт-міжнародник пояснив, що така зустріч – чудовий шанс для України говорити про проблеми голосно й на увесь світ.

"Можна буде аналізувати ситуацію, визначити дійсно, на скільки Україна сильно внутрішньо протидіє цій агресії, захищає свою територію і людей. Бо це ті цінності, які є основою для таких конференцій як Мюнхенська", – зауважив він.

За його словами, Україна буде представлена на Мюнхенській конференції на різних рівнях.

Це можливість поспілкуватися тет-а-тет з тими людьми, які також впливають на прийняття рішень у контексті безпекової політики і визначення подальшої стратегії: що робити з путінською Росією,
– розказав він.

Богдан Ференс додав, що, ймовірно, на конференції будуть обговорюватися питання щодо авторитаризму як тренду. Протидіяти йому може лише колективний демократичний західний світ.

Мюнхенська конференція: основне

  • Політолог Андрій Вігірінський повідомив, що цьогоріч до Мюнхенської конференції долучиться і Китай. За його словами, ця країна – глобальний гравець на політичному полі.
  • Водночас політтехнолог Михайло Шейтельман зауважив, що для України Мюнхенська конференція буде набагато продуктивнішою, ніж "Рамштайн-9".
  • Він додав, що за сприянням глави Мюнхенської конференції Крістофа Гойсгена на зустрічі не буде російських та білоруських представників. Це свідчення проукраїнської позиції та абсолютного невизнання Росії та Білорусі.