Нардеп Чернєв розповів, які обмеження будуть у ЗСУ щодо використання ATACMS
Можливість надання Україні ракет ATACMS була зазначена в законопроєкті щодо виділення США нашій країні майже 61 мільярда доларів. За нього 20 квітня проголосували в Палаті представників.
Народний депутат, заступник голови Комітету ВР з питань нацбезпеки та оборони Єгор Чєрнєв розповів 24 Каналу, що після того, як Володимир Зеленський обговорив з Джозефом Байденом виділення Україні ATACMS, було оголошено про те, що це питання вирішене. Він впевнений, що далекобійні ракети з'являться в Україні найближчим часом.
Важливо Як швидко Україна отримає допомогу від США після схвалення Сенатом: у Пентагоні дали відповідь
Що підштовхнуло США до ухвалення рішення
З наданням нашій країні цих ракет пов'язана довга історія. Починався цей шлях з того, що ані Пентагон, ані Білий дім, ані Конгрес не були згодні передавати Україні цю зброю.
Ми зі свого боку працювали дуже плідно з Конгресом США. Саме тому з'явилось окремим рядком згадування про ATACMS в фінальному документі щодо допомоги України. В принципі є невластивим, щоб в пакетах щодо допомоги згадувалась якась конкретна номенклатура зброї,
– зауважив народний депутат.
Це також підштовхнуло Білий дім до ухвалення рішення, тому що спираючись на волю Конгресу, це було легше зробити. Ба більше, за його словами, законопроєкт отримав 311 голосів. Це абсолютно більшість: і демократи, і республіканці таке рішення підтримали.
Коли в Україні з'являться ATACMS, у використанні них ми будемо обмежені зобов'язаннями, які взяли на себе: не застосовувати західну зброю по легітимних мілітарних цілях на території Росії.
"Проте на окупованій території України можемо використовувати без обмежень. Йдеться про Крим і, зокрема" Кримський міст", – підкреслив Єгор Чєрнєв.
Що відомо про ракети ATACMS / Інфографіка 24 Каналу
Більше про надання військової допомоги Україні з боку США
- В Палаті представників 20 квітня проголосували законопроєкт щодо надання Україні допомоги у розмірі майже 61 мільярд доларів.
- Окремим пунктом в законопроєкти було зазначено, що Президент США має передати Україні ракети великої дальності ATACMS, якщо дійде висновку, що це не зашкодить національній безпеці та інтересам США.
- Далі законопроєкт мали проголосувати 23 квітня в Сенаті. Попри те, що процес затягувався через дії республіканців, які не могли внести правки до документа, законопроєкт в Сенаті проголосували.
- Потім відбудуться дебати і далі відбудеться остаточне голосування. Потім документ має підписати Джозеф Байден.