Справа нападу на Катерину Гандзюк: як правоохоронці намагаються приховати замовника

13 вересня 2018, 01:20
Читать новость на русском

Адвокат Масі Найєм переконує, що українські правоохоронці бояться видати замовника нападу на активістку та співробітницю міськради Херсона Катерину Гандзюк, оскільки той може багато чого розповісти.

Раніше у коментарі ресурсу "Цензор.нет" генпрокурор Юрій Луценко заявив, що у рамках розслідування замаху на Катерину Гандзюк є два провадження: за виконавцями (його веде поліція) та щодо замовників (його розслідує Служба безпеки Україн), а прокурорська група у цій справі за необхідності координує їхні дії.

Читайте також: Напад на активістку Гандзюк у Херсоні: яку інформацію засекретила СБУ

Крім того, очільник ГПУ зауважив, що ключове питання стосується того, хто організовував і замовляв цю справу.

"Організатора ми бачимо, і до вчорашнього дня він мовчав. Від його найближчих свідчень у СБУ залежить відповідь, хто замовник", – зазначив Луценко.

У зв’язку з такими словами адвокат Масі Найєм зробив кілька зауважень.

За його словами, генеральний прокурор намагається не побачити умислу у діях співробітників Херсонської поліції, колі ті "знайшли" Сергія Новікова.

Юрій Луценко прямо так і каже, що це було фактично зроблено для того, щоб справу повністю не забрало СБУ, оскільки тоді у поліції не буде можливості впливати на розслідування, відтак заважати дати відповідь на питання "Хто замовив Катю Гандзюк?" На це вказує й той факт, що поліція настільки поспішала, оскільки підозра була фактично необґрунтованою. І це все лише доводить здогадки, що замовника хочуть приховати. Чому? Бо він надто багато може розповісти, якщо "свої ж" його здадуть,
– зауважив правозахисник.

Водночас він додає, що кваліфікація злочину – це не примха, а "точна кримінально-правова оцінка, конкретної небезпечної дії в суспільстві".

"Повноваженням кваліфікації злочину є його склад. У складі злочину є суб'єктивна сторона злочину. А суб'єктивна сторона злочину має ознаки такі, як мотив, мета. Тобто якщо виконавці визнали, що робили це на замовлення, то й кваліфікувати треба цей злочин як замовний. Сам той факт, що поліція не розслідує цей злочин як замовний і доводить, що вона боїться видати замовника", – вважає Найєм.

Читайте також: Напад на Гандзюк: нові деталі щодо служби підозрюваного в міліції

Також юрист звинуватив ГПУ у тому, що вони, аби знайти замовника, не здійснюють якихось інших дій, окрім допиту організатора.

Нагадаємо, 31 липня у Херсоні облили сірчаною кислотою Катерину Гандзюк – відому активістку та радницю мера міста. Жінка зазнала 30% опіків тіла та її було прооперовано. Поліція розслідує напад на Гандзюк як замах на вбивство. 22 серпня голова відомства Сергій Князєв повідомив, що загалом правоохоронці затримали шість осіб, підозрюваних у скоєнні злочину. Четверо із них уже зізнались у причетності до злочину.

хроніка подій ЩОДО нападу на катерину гандзюк