Лізуть, як таргани: у Мелітополі росіяни збудували підземні міста на сотні кілометрів
Протягом останніх півтора року російські військові укріплювали свої лінії оборони на Запорізькому напрямку. Зокрема, навколо Токмака та Мелітополя. Вони збудували там потужні лінії захисту, зокрема й підземні.
Окупанти продовжують удосконалювати свою оборону й зараз, адже вона поступово слабшає. Про це 24 Каналу повідомив мер Мелітополя Іван Федоров, додавши, що допомога союзників може суттєво допомогти нашим військовим зупинити це.
Дивіться також По окупантах частіше б'ють, а їхня оборона слабне: The Economist про пришвидшення наступу ЗСУ
Як окупантам допоможуть підземні міста
Росіяни вибудували фактично цілі підземні міста під Мелітополем.
Це сотні кілометрів оборонних ліній і споруд, це вкрай добре укріпленні оборонні споруди навколо міст Токмак і Мелітополь. На кордонах цих міст масово будують підземні міста,
– зазначив Іван Федоров.
Їх створюють з морських контейнерів, залитого бетону. На жаль, за півтора року в російських окупантів була можливість побудувати такі потужні оборонні споруди.
"За інформацією генерала, який відповідає за наш напрямок, найстрашніша лінія вже пройдена. Але те, що наразі бачать наші військові – це укріпрайони. На жаль, ворог лізе з усіх боків, як справжні таргани", – зауважив мер Мелітополя.
Очевидно, що ці підземні міста дуже ускладнюють життя українським військовим. При цьому спостерігають тенденцію, що на цьому ворог не зупиняється. Поки ЗСУ ледь не голіруч розміновують мінні поля та розбирають укріпспоруди, окупанти будують нові.
Федоров висловив сподівання, що допомога, яку Україні нададуть західні партнери, буде достатньою для того, аби не дозволити ворогу робити це надалі.
Іван Федоров про оборону росіян у Мелітополі: дивіться відео
Яка ситуація на Запорізькому напрямку
- У Генштабі повідомили, що українські військові продовжують наступальні дії на Мелітопольському напрямку. Зокрема, воїни закріплюються на досягнутих рубежах, здійснюють заходи контрбатарейної боротьби в районах Новоданилівки та Новопрокопівки.
- Після того, як ЗСУ визволили селище Роботине, вони вийшли до другої лінії оборони росіян. Так званої "лінії Суровікіна", яка є дуже добре укріпленою. За нею є ще дві лінії оборони. Загалом глибина оборони ворога сягає до 20 кілометрів, тож просування надалі може бути доволі складним.
- Начальниця Об'єднаного пресцентру Сил оборони Півдня України Наталія Гуменюк зауважила, що росіяни все ж добре відчувають тиск ЗСУ із Запорізького напрямку. Через це окупанти намагаються заховатися поблизу скупчень місцевого населення.