Німеччина збільшила товарообіг з Росією, попри війну, – Мельник

10 червня 2022, 19:30
Читать новость на русском

Джерело:

Андрій Мельник

Німеччина протягом останніх місяців, попри російську агресію в Україні, збільшила імпорт з Росії. Натомість на тлі війни впав товарообіг між Німеччиною та Україною.

Росія отримала від Німеччини майже 6 мільярдів євро

Про це повідомив посол України в Німеччині Андрій Мельник, який опублікував відповідну статистику. Повідомляється, що у січні – квітні 2022 року Німеччина збільшила імпорт із Росії майже на 60%.

До речі Хіба так говорили з Гітлером, – Дуда розкритикував Шольца з Макроном за дзвінки Путіну

Відповідно до даних, які опублікував український посол у Берліні, Росія отримала від Німеччини майже 6 мільярдів євро.

Це божевілля. Попри російську агресивну війну, Німеччина збільшила імпорт із Росії на 60% у січні – квітні 2022 року і перевела до Москви ще майже 6 мільярдів євро,
– написав Мельник у твітері.

При цьому, за словами українського дипломата, торгівля між Україною та Німеччиною впала на 11%.


Німеччина збільшила товарообіг з Росією / Фото з твітера Мельника

Позиція Німеччини щодо війни Росії з Україною

  • Попри те, що Німеччина підтримала ембарго на російські нафту й вугілля, ФРН неодноразово піддавалася критиці з боку українських та європейських політиків.
  • Зокрема, президент Польщі Анджей Дуда зауважив, що деякий німецький бізнес, попри російську агресію, хоче вести торгівлю з Росією та купувати дешевий газ і нафту. За його словами, частині німецького бізнесу байдуже, що відбувається з Україною.
  • Слова Дуди підтверджують те, що 38 німецьких підприємств продовжують бізнес у Росії. Відповідні дані станом на травень 2022 року надала дослідницька група US-Eliteuni Єльського університету.
  • Німеччина була скептиком щодо членства Україна в НАТО та Європейському Союзі. Однак на початку травня Україна отримала позитивний сигнал з Берліна. Очільниця німецького МЗС Анналена Бербок підтримала вступ України до Євросоюзу.
  • "Натягнутим питанням" у відносинах України та Німеччини є військова допомога. Київ неодноразово жалівся, що у Німеччині затягують військову допомогу. Зокрема, з Берліна кепкував посол Мельник.
  • Міністерка оборони Німеччини Крістін Ламбрехт відкинула звинувачення України та заявила, що робота з важким озброєнням вимагає більше підготовки.
  • Та проти заяви Ламбрехт свідчить факт із затягуванням постачання в Україну сучасної системи протиповітряної оборони IRIS-T SLM, яку обіцяв канцлер Олаф Шольц.
  • За даними ЗМІ, поставку обіцяних Шольцом ППО можуть відкласти аж до листопада – грудня.

Вас це може зацікавити – Шольц знайшов нову причину не давати зброю Україні: дивіться відео