Німеччина розраховує допомагати Україні у довгостроковій перспективі

Відповідну заяву зробила міністерка оборони Німеччини Крістін Ламбрехт. Вона відкинула звинувачення у тому, що федеральний уряд не надає Україні достатньої військової підтримки та не робить це швидко.

До речі З німецькою зброєю не було б питання Сєвєродонецька, – Арестович

Ламбрехт наголосила, що робота з важким озброєнням вимагає більше підготовки.

Також вона заявила, що Німеччина розраховує допомагати Україні у середньодовгостроковій перспективі. Міністерка зазначила, що Україна має бути оснащена таким чином, щоб могла захистити себе у війні з Росією.

Міністерка оборони розповіла, що Німеччина організувала "круговий обмін": якщо країни ЄС поставляють Україні, наприклад, техніку радянського виробництва, то Німеччина пізніше відновить їх запаси.

Щодо прямих поставок танків західного зразка, як зазначила Ламбрехт, такі рішення завжди узгоджуються з союзниками. За її словами, обіцяні танки Gepard спочатку потрібно було б модернізувати.

Раніше Надзвичайний і Повноважний Посол України в Німеччині Андрій Мельник кепкував з Берліна через повільні темпи постачання військової допомоги. Він опублікував світлину з равликом та патроном, натякнувши на "швидкість" допомоги від Німеччини.

Німеччина надасть Україні ППО

  • 1 червня стало відомо, що Німеччина надасть Україні сучасну систему протиповітряної оборони. Відповідну заяву зробив німецький канцлер Олаф Шольц.
  • Україна отримає зенітний ракетний комплекс IRIS-T, який здатен знешкоджувати літаки, крилаті та балістичні ракети. Зауважимо, що Україна раніше вже просила Німеччину передати цей комплекс, однак Берлін не погодився.
  • Після цього міністерка закордонних справ Німеччини Анналена Бербок заявила, що постачання Україні систем протиповітряної оборони IRIS-T SLM не відбудеться скоро. За її словами, це може зайняти декілька місяців.
  • Нова допомога він Німеччини допоможе змінити ситуацію на полі бою. Відповідну думку висловив керівник Центру військово-правових досліджень Олександр Мусієнко.

Дізнайтесь більше – Шольц заявив, що Україна отримає ППО: дивіться відео