Головні новини 24 червня: обшуки у Медведчука, інтерв'ю Зеленського, олігархи під санкціями

25 червня 2021, 08:20
Читать новость на русском

СБУ прийшла з обшуками в офіс ОПЗЖ і до мами Оксани Марченко. Володимир Зеленський дав велике інтерв'ю. Олігархи Дмитро Фірташ та Павло Фукс відтепер офіційно під санкціями РНБО. Літак авіакомпанії SkyUp вимушено повернувся до "Борисполя" після зльоту. Колишнього голову "Приватбанку" Олександра Дубілета хочуть оголосити в міжнародний розшук. Такими були головні новини 24 червня.

Найважливіші новини України та світу за сьогодні:

Важливо СБУ прийшла з обшуками в офіс ОПЗЖ та додому до мами Марченко

СБУ влаштувала обшуки у Медведчука

Джерело: 24 канал

Співробітники Служби безпеки України влаштували кілька обшуків у будівлях, пов'язаних з кумом Путіна Віктором Медведчуком. Так, правоохоронці навідалися:

  • в офіс ОПЗЖ, співголовою якої є Медведчук;
  • у будинок мами Оксани Марченко, тобто до тещі кума Путіна;
  • у будинок самого Медведчука у Києві.

Відомо, що слідчі СБУ і ДБР проводять слідчі дії у межах кримінального провадження проти лідера ОПЗЖ. Правоохоронці шукали докази його державної зради.

Більше про це ДБР відкрило кримінальну справу проти Медведчука і Козака за держзраду

Зауважимо, обшуки вдома у парламентаря проводять не вперше. 11 травня СБУ вже навідувалася у будинок на вулиці Монтажників. Тоді охорона Медведчука довгий час не впускала силовиків у середину.

Варто нагадати, що 13 травня куму Путіна обрали запобіжний захід – цілодобовий домашній арешт до 9 липня. Раніше він та його дружина Оксана Марченко потрапили під санкції за звинуваченням у фінансуванні терористів.

Правоохоронці прийшли з обшуками до Медведчука / Фото PavlovskyNews

Інтерв'ю Зеленського

Джерело: 24 канал

Володимир Зеленський дав інтерв'ю проєкту "VIP з Наталією Мосейчук" – говорив про відносини зі сусідами, партнерами, війну на Донбасі та українську політику.

Читайте також Не новина, – Зеленський заявив, що Медведчук торгував з окупантами разом з Порошенком

Основні тези президента

  • Щодо "плівок Медведчука", то глава держави зізнався, що бачив декілька його фрагментів. Він заявив, що чудово розуміє, як все це відбулося – що Віктор Медведчук торгував і заробляв разом з п'ятим президентом Петром Порошенком. Водночас свого попередника Зеленський не переслідує, бо той йому навіть не цікавий.
  • Президент прокоментував візит до Вашингтона, який відбудеться наприкінці липня. На зустрічі з Джо Байденом український лідер обговорить безпекові на економічні питання: ПДЧ для України, оборонний контракт, меморандум між країнами, питання Донбасу і Криму, флоту, а також військову допомогу.
  • Зеленський також заявив, що наразі головне питання, яке вирішують з Кремлем – це його очна зустріч з Володимиром Путіним. Поки що офіційний Київ чекає на відповідь від Москви.
  • Він не заперечує, що у випадку провалу перемовин щодо урегулювання конфлікту на Сході доведеться відгороджувати Донбас "стіною". Однак це питання президент винесе на народний референдум.
  • Глава держави запевнив, що його відносини з військовими зараз дуже позитивні. Мовляв, вони змінилися за останній час. Однак ситуація між очільником Міноборони Андрієм Тараном та командувачем ЗСУ Русланом Хомчаком не така оптимістична. Президент наголосив: якщо сторони конфлікту його не почують, то розмова буде зовсім іншою, ніж зараз.
  • За словами президента, він спілкується з лідерами Франції та Німеччини на рівних. Тому український президент може різко висловлюватись, коли повертає суб'єктність нашої держави.

Фірташ та Фукс – під санкціями РНБО

Джерело: Офіс Президента

Президент Володимир Зеленський підписав указ, який вводить у дію рішення РНБО про накладання персональних санкцій на олігархів Дмитра Фірташа та Павла Фукса.

Які обмеження ввели проти олігархів

  • блокування активів – тимчасове обмеження права користуватися та розпоряджатися майном;
  • обмеження торговельних операцій;
  • повне припинення транзиту ресурсів, польотів та перевезень територією України;
  • запобігання виведенню капіталів за межі України;
  • зупинення виконання економічних та фінансових зобов'язань;
  • анулювання чи зупинення дії спеціальних дозволів на користування надрами;
  • заборона участі у приватизації, оренді державного майна;
  • заборона видачі дозволів, ліцензій НБУ на здійснення інвестицій в іноземну державу.

Раніше секретар РНБО Олексій Данілов пояснив, що Фірташ потрапив "під удар" через участь у титановому бізнесі. Мовиться, зокрема, про постачання сировини на військові підприємства Росії.

Натомість причиною санкцій проти Фукса стала його причетність до незаконного отримання ліцензій на видобуток корисних копалин в Україні.

До теми Зеленський ввів у дію санкції РНБО проти російських банків на окупованих територіях

Санкційний список України поповнився

24 червня було доволі продуктивним для Зеленського, адже він підписав низку указів, якими наклав санкції на:

Вимушена посадка SkyUp у Києві

Джерело: 24 канал

На борту літака української авіакомпанії SkyUp виникла позаштатна ситуація. Через це екіпаж лайнера ухвалив рішення вимушено посадити літак. 

Що трапилося на борту

Літак Київ – Батумі вилетів з "Борисполя" 24 червня об 11:49. Але за 40 хвилин був змушений повернутися в аеропорт вильоту. Все через технічну несправність. Що саме трапилося на борту – наразі невідомо, інцидент розслідують технічні спеціалісти.


Траєкторія руху літака SkyUp / Фото Flightradar

Пасажири у безпеці

В авіакомпанії в коментарі 24 каналу зазначили, що літак повернули згідно з міжнародними правилами. Посадка Boeing 737-900ER пройшла у звичайному режимі. Внаслідок інциденту ніхто не постраждав.

Пасажири, які вже мали б приземлитися у Батумі, перебувають у безпеці та мають вилетіти найближчим часом іншим літаком.

Зауважимо! Boeing 737-900ER, із яким трапився інцидент, українська авіакомпанія взяла у лізинг у жовтні 2019. Сам літак є відносно новим. Його випустили у 2008 році.

Дубілета хочуть оголосити у міжнародний розшук

Джерело: "Новое время"

Спеціалізована антикорупційна прокуратура попросила Інтерпол оголосити колишнього голову "Приватбанку" Олександра Дубілета в міжнародний розшук. Як розповів виконувач обов'язків керівника відомства Максим Грищук, відповідний запит до Інтерполу надіслала Спеціалізована антикорупційна комісія.

Зауважимо, що Україна оголосила Дубілета в розшук ще наприкінці березня. Він заявив, що перебуває в Ізраїлі та нібито не ховається від слідства. Попри це, ексголова "Приватбанку" нібито не може повернутися в Україну.

У червні Вищий антикорупційний суд України заочно заарештував Дубілета

У чому звинувачують Дубілета

  • У грудні 2016 року, за день до визнання "Приватбанку" неплатоспроможним, топпосадовці виплатили на користь пов'язаної з банком компанії понад 136,89 мільйона гривень банку. Зробили це на підставі фальшивих документів.
  • Справа стосується страхової компанії "Ингосстрах". Серед підозрюваних, окрім Дубілета, фігурує колишній перший заступник голови Володимир Яценко та Олена Бичихіна, екскерівниця одного з підрозділів банку, яка одночасно обіймала посаду першого заступника голови правління в пов'язаній страховій компанії.
  • У березні 2021 року у справі "Приватбанку" оголосили ще 3 підозри по іншому епізоду, який стосується розтрати 8,2 мільярда гривень.

Кіркоров потрапив у "чорний список" Мінкульту

Джерело: Міністерство культури України

Співак і продюсер з Росії Філіп Кіркоров відтепер перебуватиме у списку осіб, які загрожують національній безпеці України. Туди він потрапив за рішенням СБУ.

Цікаво Кіркоров перетворився на ніщо, – Кондратюк відреагував на оновлений "чорний список" Мінкульту

Як пояснили у Міністерстві культури й інформаційної політики України, 11 червня вони отримали лист від СБУ. У ньому мовилося про включення артиста Філіпа Бедросовича Кіркорова до списку осіб, які створюють загрозу національній безпеці України.

Офіційно російський співак потрапив до "чорного списку" 22 червня. Водночас у міністерстві наголосили, що не вони вирішують, хто потрапляє до списку. Процедура внесення до нього тих чи інших осіб "автоматична".

Варто додати, що Філіп Кіркоров неодноразово підтримував окупацію Росією Криму. А ще й регулярно їздить туди в обхід українського законодавства. І при цьому досі Кіркоров залишається народним артистом України.