ОАСК зупинив припис НАЗК про звільнення Вітренка з "Нафтогазу"

18 червня 2021, 14:32
Читать новость на русском

Джерело:

ОАСК

Скандальний ОАСК зупинив дію припису НАЗК до Кабміну з вимогою звільнити голову правління "Нафтогазу" Юрія Вітренка. Це рішення тимчасове. Наразі судді розглядатимуть справу.

Чому суд зупинив припис НАЗК

З відповідним позовом в Окружний адміністративний суд Києва звернувся прем'єр-міністр Денис Шмигаль. Окрім цього, політик подав заяву про забезпечення позову, яку 17 червня схвалили служителі Феміди.

До теми Шмигаль через скандальний ОАСК вимагає скасувати вердикт НАЗК щодо Вітренка

Водночас у суді наголосили, що припинення припису не вирішує публічно-правову суперечку по суті. Це – вимушений крок. Не зупинення припису може призвести до негативних наслідків, для відновлення яких необхідно буде докласти значних зусиль та витрат.

Справу розглядатимуть за правилами спрощеного позовного провадження в судовому засіданні з викликом сторін. Судове засідання призначили на 29 червня.

 Не можу одноосібно скасувати призначення Вітренка, – Шмигаль

На ситуацію вже відреагував Шмигаль. Прем'єр заявив, що НАЗК фактично вимагало, аби він порушив закон. Саме тому чиновник звернувся до суду – аби скасувати протиправний припис.

Прем'єр-міністр не може одноосібно скасувати розпорядження, як того вимагає НАЗК. Це прямо суперечить нормам Конституції та закону,
– заявив чиновник.

Він додав, що,згідно з законом, НАЗК має звертатися до суду для скасування контракту.

Що цьому передувало

НАЗК вимагає звільнити Вітренка

У Національному агентстві з питань запобігання корупції заявили, що рішення про призначення Вітренка головою правління компанії – незаконне. Контракт з політик слід анулювати, адже він порушує закон "Про запобігання корупції".

Все тому, що чиновник, коли обіймав посаду заступника міністра енергетики з 21 грудня 2020 року до 28 квітня 2021 року часто готував рішення щодо діяльності "Нафтогазу". Однак закон забороняє службовцям, яких звільнили з публічної служби керувати організаціями, на які вони могли впливати. Для цього має пройти щонайменше рік.

Шмигаль оскаржив припис

Однак Шмигаль вирішив оскаржити припис НАЗК та звернувся в ОАСК, аби той визнав його протиправним.

Зверніть увагу! Після припису НАЗК голова наглядової ради "Нафтогазу" Клер Споттісвуд ініціювала відставку Вітренка з посади.