Розуміють, що "влипли": правозахисник пояснив, чому Росія перешкоджає обміну полоненими

16 листопада 2023, 20:45
Читать новость на русском

Останнім часом Росія не допускає обмінів полоненими. ФСБ бояться, що світ дізнається про факти тортур та вбивств полонених українців, а російські генерали можуть отримати ордери на арешт.

Про це 24 Каналу розповів російський правозахисник та засновник організації Gulagu.net Володимир Осєчкін. Вже є багато інформація про те, як російські військові катували українських полонених.

Читайте також Український полон краще, ніж російська військова частина: куди зникають російські полонені

"До генералітету вже поступово приходить розуміння, що вони дуже "влипли". Поповнюється доказова база з точки зору свідчень про злочини проти людства та людяності. Генералітет ФСБ чітко знає, що вони не можуть залякати та завербувати українців", – сказав він.

Страхи російських генералів

Володимир Осєчкін зазначив, що російські генерали не хочуть, щоб полонені повертались після тортур, давали свідчення. ФСБ боїться, тому не дозволяє проводити обміни полоненими, щоб приховувати свої злочини.

Те, що вони зараз не допускають великих обмінів, говорить про їхні страхи. Вони просто бояться того, що щодо генералітету ФСБ, міноборони будуть виписані ордери на арешт, вони всі стануть персонажами для міжнародного розшуку та арешту, як Путін,
– пояснив правозахисник.

Осєчкін про обміни полоненими: дивіться відео

Обмін полоненими: останні новини

  • Представник ГУР МО Андрій Юсов зазначив, що повернення полонених, а особливо захисників "Азовсталі", є надзвичайно складним, оскільки Україні доводиться мати справу з терористами. Україні вдалося повернути кожного 5-го захисника "Азовсталі". Однак, за словами Юсова, потрібно зробити чимало для повернення усіх – більшість ще у руках росіян.
  • Співзасновниця Асоціації родин захисників "Азовсталі" Маріанна Хомерікі повідомила, що станом на зараз понад 1 500 оборонців Маріуполя досі у російському полоні, зокрема, майже 700 азовців. Єдина інформація про стан полонених – це фото та відео із судилищ, які влаштувала Росія над українськими військовими.
  • Заступник міністра внутрішніх справ Леонід Тимченко розповів, що в Україні безвісти зниклими за особливих обставин вважаються 26 тисяч людей, вони перебувають у розшуку. Зокрема, 11 тисяч – це цивільні, приблизно 15 тисяч – це військові.