Однією з наймасштабніших операцій став саме обмін 21 вересня 2022 року, який дозволив реалізовувати наступні операції з повернення наших захисників та захисниць. Про це в коментарі 24 Каналу сказав представник ГУР МО Андрій Юсов.

Дивіться також Реабілітація, повернення у стрій чи ще 10 місяців "полону": як склалася доля визволених воїнів

Україні вдалося повернути кожного 5-го захисника "Азовсталі"

Представник Головного управління розвідки зазначив, що повернення полонених, а особливо захисників "Азовсталі", є надзвичайно складним, оскільки Україні доводиться мати справу з терористами.

Як зазначив Юсов, Україні вдалося повернути кожного 5-го захисника "Азовсталі". Однак, за його словами, ще потрібно зробити чимало для повернення усіх – більшість ще у руках росіян.

Юсов підкреслив, що кожен обмін для України є досвідом, який враховують при плануванні наступних обмінів.

У ГУР допускають обмін "всіх на всіх"

  • У листопаді 2022 року президент Володимир Зеленський запропонував обмін полоненими у форматі "всіх на всіх".
  • Керівник ГУР МО Кирило Буданов заявив, що Україна працює над обміном "всіх на всіх". Однак з боку Росії є певні перепони, над якими Україна працює.
  • За його словами, ця ситуація не така складна, як здається. Як сказав Буданов, Україна максимально близька до того, щоб найближчим часом Росія пішла на зустріч щодо обміну полоненими "всіх на всіх".
  • Андрій Юсов сказав, що обмін "всіх на всіх" передбачає тривалу підготовку й для цього має бути чимало передумов. Зокрема, Україні потрібна сильна позиція, а її гарантом є обмінний фонд.
  • Також він анонсував, що найближчим часом будуть добрі новини для родин наших захисників та захисниць. Річ у тім, що Україна активно поповнює обмінний фонд.