"Не хочу себе навантажувати": як українці відповідали на питання про оборону Маріуполя
Джерело:
Денис КошельникПрямо на вулицях у людей вирішили запитати, що ті знають про оборону Маріуполя, яка тривала майже три місяці. З опитування стало відомо, що деякі українці відсторонилися від новин та не слідкували за історією блокади міста.
Українські захисники стояли на захисті Маріуполя 86 днів – з першого дня повномасштабного вторгнення Росії. Воїни отримали наказ про збереження життя 16 травня та вийшли у полон.
Дивіться також Рік великого обміну․ Що кажуть захисники "Азовсталі" і як українцям нагадувати про полонених
Що українці знають про захисників Маріуполя
Український журналіст вирішив запитати громадян, що ті знають про оборону Маріуполя та подальшу долю захисників, які боронили місто. Деякі українці на другий рік війни відповідали, що не чули нічого, або ж просто не цікавилися цим.
Нічого не знаю, я не читаю новини. Я не люблю навантажувати себе поганими новинами. Я за добро, а там все погане – я не хочу себе навантажувати,
– відповів один з опитуваних.
Однак деякі люди все ж знали, що оборона міста "Азовом" в оточенні росіян тривала майже 90 днів. Також українці загально відповідали, що знають про те, що було в офіційних джерелах. Окремі громадяни пригадують про наказ керівництва на вихід з "Азовсталі".
На питання щодо того, чим все закінчилося один з молодих хлопців переплутав завод, де укрилися маріупольці з АЕС. А одна з жінок відповіла, що не слідкувала за цим, бо перебувала у Німеччині – там нібито свої справи і не це було часу.
Опитування щодо захисту Маріуполя: дивіться відео
Що сталося з захисниками Маріуполя
- Наприкінці вересня у Ростові-на-Дону росіяни розпочали нове "судилище" над полоненими захисниками "Азовсталі". Відомо, що 24 воїнів хочуть засудити до довічного ув'язнення. Росіяни інкримінували українцям "насильницьке захоплення влади" та "участь в терористичній організації".
- Станом на зараз понад 1 500 оборонців Маріуполя досі в руках ворога, серед них – майже 700 азовців. Росія замовчує кількість полонених, тому про бійців дізнавалися лише з слів інших українців, яким вдалося повернутися додому.
- Аби дізнатися, що відбувалося в Маріуполі під час блокади можна переглянути український документальний фільм про страшні події війни "20 днів у Маріуполі". Журналістам вдалося зафіксувати смерті дітей, масові поховання, розбомблений пологовий будинок та інші жахи російських злочинів в оточеному росіянами місті.