У Міноборони розповіли, коли "обмежено придатні" почнуть проходити повторні огляди

9 травня 2024, 10:48
Читать новость на русском

В Україні скасували статус "обмежено придатний", тепер військовозобов'язані можуть бути тільки придатними чи непридатними. У Міноборони України назвали термін, коли почнеться перевизначення статусу військовозобов'язаних.

Громадяни, які раніше були визнані обмежено придатними до військової служби, будуть проходити повторні медогляди на визначення придатності зі середини травня. Про це розповів заступник міністра оборони Іван Гаврилюк під час виступу на засіданні Конгресу місцевих та регіональних влад.

Дивіться також З 4 травня скасовують статус "обмежено придатний": що буде натомість

Перепроходження – зі середини травня

За словами Гаврилюка, поки що триває погодження змін до наказу Міноборони про скасування індивідуальної оцінки придатності.

Зі середини травня розпочнеться переогляд на підтвердження придатності до служби, тих людей, які були визнані обмежено придатними,
– пояснив заступник міністра.

Він також розповів про роботу рекрутингових центрів, які наразі відкриваються у регіонах. Починаючи з 11 лютого, в Україні відкрито 10 таких центрів в п'яти регіонах: по одному – у Львові, Полтаві та Запоріжжі, два Центри – у Харкові та шість – у Дніпропетровській області.

Іван Гаврилюк повідомляє, що до кінця липня по країні мають відкритись ще 22 таких центри. Через відкриті центри вже зафіксовано понад тисячу звернень, а понад 200 осіб вже оформлюються на посади. У Міноборони очікують, що за результатами роботи рекрутингових центрів збільшиться кількість контрактів до 4 – 5 тисяч на місяць.

Що буде з "обмежено придатними"

  • 4 травня вступили в дію норми, які змінюють Положення про військово-лікарську експертизу у ЗСУ відповідно до Наказу Міноборони. В Україні фактично скасовано індивідуальну оцінку придатності. Тепер члени ВЛК не зможуть приймати рішення на власний розсуд, а будуть керуватися тільки чіткими нормами.
  • Ті чоловіки, які отримали статус "обмежено придатний" раніше, матимуть 9 місяців, аби повторно пройти ВЛК і потрапити у категорію "придатних" або "непридатних" до військової служби. Тих, хто своєю чергою отримає статус "придатних", поділять на 4 категорії.
  • У Міноборони також визначили перелік хвороб, з якими українців можуть мобілізувати до війська.
  • Крім того, в міністерстві пояснили, що військовозобов'язаного на перепроходження ВЛК має направити ТЦК, в якому людина стоїть на обліку.
  • Згідно з новими змінами до наказу щодо ВЛК, під час визначення придатності чи непридатності військовозобов'язаного будуть брати до уваги не лише його хвороби, але й порушення функцій організму, до яких призвели ці захворювання.