Скільки посадовців Міноборони притягли до відповідальності: Резніков озвучив вражаючу цифру

9 лютого 2023, 17:05
Читать новость на русском

Наразі в Україні триває "велика чистка" серед посадовців, аби викоренити внутрішнього ворога. Однак і у 2022 році багатьох чиновників ЗСУ та Міноборони притягли до відповідальності.

Про це повідомив міністр оборони України Олексій Резніков. Він зауважив, що за свої вчинки відповів 621 посадовець.

До теми Маніпуляції проти керівництва Міноборони загрозливі для держави, – Джемілєв підтримав Резнікова

Які види покарань застосували

Посадових осіб з числа Збройних Сил України та Міністерства оборони було притягнуто до відповідальності за результатами внутрішніх аудитів минулого року. До матеріальної відповідальності – 497 посадових осіб, до дисциплінарної відповідальності – 124 посадові особи.

Моя принципова позиція була, є і буде незмінною – нульова толерантність до будь-яких порушень. Всі особи, чия вина доведена відповідними органами, – несуть і нестимуть відповідальність,
– заявив міністр.

Резніков наголосив, що всі матеріали внутрішніх аудитів, якими встановлено порушення, своєчасно передавались до правоохоронних органів. 

Скандал у Міноборони: останні новини

  • Прокурори викрили радника заступника міністра оборони Олексія Резнікова. Він міг привласнити гроші в особливо великих розмірах. Гроші, які міг привласнити чиновник, на закупівлі виділило Міністерство оборони. Через корупцію держава отримала збитки на понад 1,7 мільярда гривень.
  • Окрім того, Офіс генпрокурора повідомив про розкрадання понад 5,4 мільйона гривень на будівництві казарм. У цьому підозрюють чиновників Міноборони. Один з фігурантів справи отримав підозру.
  • Суд взяв під варту директора департаменту державних закупівель Міністерства оборони Богдана Хмельницького. Чиновника підозрюють у закупівлі неякісних бронежилетів на понад 100 мільйонів гривень.
  • Під вартою також перебуває колишній заступник міністра оборони В'ячеслав Шаповалов. Раніше, 24 січня, він написав заяву на відставку, а у самому Міноборони зазначили, що всі звинувачення є необґрунтованими. Шаповалова підозрюють у закупівлі продуктів для військових за завищеними цінами та неякісної амуніції. Скандал щодо закупівель розгорівся після публікації журналістів "Дзеркала тижня". Вони поширили копію угоди на 13,16 мільярда гривень.
  • Держбюро розслідувань затримало підприємців, які із закупівель продуктів для ЗСУ привласнювали гроші.