Особливий статус Донбасу від Фокіна: як свою заяву пояснив заступник голови України в ТКГ

29 вересня 2020, 17:39
Читать новость на русском

Перший заступник голови української делегації у Тристоронній контактній групі Вітольд Фокін так і не зумів чітко пояснити своє бачення особливого статусу Донбасу. Раніше він пропонував внести до Конституції відповідні норми.

Коментар Фокіна щодо заяв про особлививй статус Донбасу

Питання особливого статусу Донбасу Фокін коментував на засіданні Комітету Верховної Ради з питань організації державної влади. Трансляцію засідання у фейсбуці вів член фракції "Голос" Роман Лозинський.

До речі Жодного підтвердження, що там війна України і Росії, не бачив, – Фокін про ситуацію на Донбасі

Так, нардеп від "Слуги народу" Дмитро Гурін запитав у Фокіна, чи підтримує він внесення особливого статусу Донбасу до Конституції України. На це Фокін відповів, що не впевнений, чи депутати ставлять "знак рівності" між особливим статусом і вільною економічною зоною.

Це абсолютно різні речі. Щодо вільної економічної зони, то за період з 2006 року ухвалили 8 різних документів з організації вільної економічної зони. Жодні з них не спрацювали,
– зауважив перший заступник голови української делегації в ТКГ.

Фокін додав, що у мінських домовленостях "немає жодного слова про вільну економічну зону".
А на уточнювальне запитання, чи все ж підтримує згадку про окуповані території Донбасу (так звані ОРДЛО) в Конституції, Фокін наголосив, що це не коментуватиме.

Фокін відповів на питання нардепів щодо своїх заяв про Донбас: відео

Зверніть увагу Більше не "повстанці": Фокін вибачився за чергову скандальну заяву щодо Донбасу

Що заявляв Фокін про Донбас

  • Він, зокрема, пропонував оголосити повну амністію для усіх бойовиків, які воювали на Донбасі. Навіть попри те, що серед них є ті, хто катували та вбивали українських військових та мирних людей.
  • Фокін також наголошував, що після амністії необхідно провести вибори й надати Донбасу особливий статус.
  • Фактично врегулювання ситуації він бачить у тому, щоб виконати усі умови російських окупантів.
  • На ці заяви Фокіна відреагували в Офісі Президента. Там наголосили, що слова політика не відображають офіційної позиції держави.
  • Коли на Фокіна обвалився шквал критики через його заяви, він прокоментував це так: "Якщо прихильники війни бісяться, значить, мої слова потрапили туди, куди треба. Нам треба принести в Україну мир, що ми й збираємося робити".