Критичний поворот у війні, але потрібно більше рішень: ISW про 60 мільярдів від США для України

21 квітня 2024, 09:04
Читать новость на русском

Джерело:

ISW

Нижня палата парламенту США схвалила законопроєкт про виділення 60 мільярдів для України. Західні аналітики називають повернення американської підтримки важливим поворотом у війні, але разом з тим припускають, що швидкого результату не варто очікувати.

У звіті Інституту вивчення війни за 20 квітня також йдеться, що від додаткових рішень Кремля, Заходу та України залежатиме хід бойових дій. Тобто проголосована Палатою представників допомога хоч і є важливою, але до неї абсолютно все не зводиться.

Дивіться також Понад 60 мільярдів доларів: Шмигаль розповів, на які напрямки піде допомога від США

Чи будуть швидкі зміни на фронті

За відповідний законопроєкт найближчим часом повинен проголосувати Сенат – верхня палата парламенту США. Ймовірно, винесуть ініціативу на порядок денний наступного тижня. Після цього документ повинен підписати президент.

Ці вимоги та матеріально-технічне забезпечення транспортування військової техніки США на лінію фронту в Україні, швидше за все, означатимуть, що нова допомога США не почне впливати на ситуацію на лінії фронту протягом кількох тижнів,
– пишуть в ISW.

Аналітики допускають, що ситуація на фронті для Києва погіршуватиметься протягом часу, коли виконуватимуть усі процедурні етапи. Крім того, російські війська можуть посилити атаки, аби скористатися обмеженим вікном перед надходженням в Україну підтримки з боку США.

Проте все ж Сили оборони мають можливість стримати поточний російський наступ, якщо припустити, що американська допомога надійде швидко. Речник Пентагону заявляв 19 квітня, що Міноборони США має надійну систему матеріально-технічного забезпечення. Вона, за його словами, дозволить надати допомогу протягом кількох днів, і в тих обсягах, які потрібні Україні для досягнення успіху.

Дивіться також Перший транш озброєння від США може бути в Києві за кілька днів після підписання закону, – NYT

Як тільки відповідне рішення набуде чинності, Пентагон швидко розпочне відправку:

  • боєприпасів; 
  • артилерійських снарядів;
  • засобів ППО. 

Зверніть увагу! Хоч і у США запевняють, що допомогу доставляють негайно, може виникнути затримка після її прибуття в Україну. Експерти кажуть, що для розподілення ресурсів по всій лінії фронту Києву потрібен буде певний час.

З вищенаведеного зрозуміло, що українська армія продовжуватиме стикатися з нестачею артилерійських боєприпасів і засобів ППО найближчими тижнями. Це впливатиме на здатність проведення ефективних оборонних операцій.

Дефіцит української артилерії дозволяє російським механізованим силам досягати незначних тактичних успіхів, а погіршені можливості ППО України дозволяють російській авіації значно погіршувати українську оборону вздовж фронту ударами бомбами.

У ISW наголошують: нестача матеріальних засобів змушує Україну економити боєприпаси та скеровувати обмежені ресурси на критичні ділянки. Таким чином зростає ризик російського прориву на менш забезпечених напрямках. Загалом лінія фронту стає більш крихкою.

Дивіться також Байден вимагає ухвалити якнайшвидше: коли Сенат проголосує за допомогу Україні

Як протистояти російській загрозі

Аналітики остерігаються загрози просування Росії найближчими тижнями. Але й вони додають, що новина про допомогу з боку США може дати українському командуванню позитивний імпульс, який надихне на короткострокові ризики, допоки підтримка не прибуде.

Потенційне відновлення безпекової допомоги США для України є критичним поворотним моментом у війні, але Кремль, Захід і Україна все ще повинні прийняти додаткові рішення, які визначатимуть характер і результат бойових дій.

Як зазначають в Інституті вивчення війни:

  • Кремль все ще має додаткові можливості для мобілізації економіки та населення, хоча й такі рішення є неполярними серед росіян; 
  • Україна все ще стикається з проблемами в формуванні стратегії, підтримки та оборонної промисловості, що сильно вплине на оборонні можливості;
  • країни Заходу повинні надавати Силам оборони регулярну та послідовну допомогу, зокрема у вигляді критично важливих систем, аби був значний оперативний ефект.