Перед цим за документ має проголосувати Сенат і його має підписати Джо Байден. Президент США закликав Сенат підтримати проєкт закону якомога швидше.

Дивіться також Палата представників Конгресу США підтримала допомогу Україні: що буде далі

Коли Україна зможе отримати першу зброю

Журналісти написали, що за декілька днів після підписання документа Байденом озброєння до України може надійти із запасів Пентагону в Німеччині.

Представники США не сказали, яку саме зброю Сполучені Штати передадуть ЗСУ в межах пакета, проте прессекретар Пентагону генерал-майор Патрік Райдер раніше пояснював, що, ймовірно, підтримка включатиме більше боєприпасів для протиповітряної оборони та артилерії.

У нас є дуже надійна логістична мережа, яка дозволяє нам дуже швидко переміщувати матеріальні засоби, як ми це робили в минулому,
– заявив Патрік Райдер.

Він пояснив, що їх можуть доставити протягом декількох днів.

Видання написало, що:

  • зброя та боєприпаси, які надсилаються в Україну, часто надходять з активів Пентагону в Європі,
  • постачання координує організація Security Assistance Group-Ukraine, яка створена наприкінці 2022 року та базується в Німеччині. Вона діє в межах Європейського командування Пентагону.

Видання зауважило з посиланням на офіційних осіб, що додаткові ракети ATACMS можуть надати Україні, щойно заміна зброї, яка називається Precision Strike Missiles, почне надходити до Пентагону. До речі, ЗМІ зауважило, що представник Lockheed Martin, виробника обох видів ракет, заявив, що 2023 року компанія поставила армії США перші 4 оперативні ракети Precision Strike.

Іноземні журналісти також написали, що США мають обмежену кількість цієї зброї. Офіційні особи заявили, що решта арсеналу ATACMS зарезервували для планів на випадок непередбачених обставин, якщо Сполучені Штати будуть воювати з Росією, Північною Кореєю чи Китаєм.

Що відомо про допомогу від США

  • Палата представників США 20 квітня проголосувала за історичний пакет допомоги Україні, який не могли ухвалити з осені 2023 року. Він передбачає майже 61 мільярд доларів для нашої держави. Щоб допомога почала надходити, за пакет ще має проголосувати Сенат і після цього його має підписати Джо Байден.
  • Президент США закликав Сенат якомога швидше проголосувати. Лідер демократичної більшості у Сенаті Чак Шумер заявив, що Сенат буде вирішувати долю документа 23 квітня.
  • Український прем'єр Денис Шмигаль пояснив, що гроші Україні виділили на оборонні видатки (49,9 мільярда доларів), потенційну бюджетну підтримку (7,8 мільярда доларів), економічну допомогу (1,57 мільярда доларів), захист кордонів та гуманітарне розмінування (400 мільйонів доларів).