Пентагон не бачить ознак, що Китай чи інші країни допомагають Росії зброєю

3 травня 2022, 03:50
Читать новость на русском

Джерело:

U.S. Department of Defense

Китай заявляє, що не підтримує економічні санкції проти Росії. Проте немає доказів, що Кремль отримує від Китаю військову допомогу.

Про це сказав речник Пентагону Джон Кірбі. Він зазначив, що наразі ніхто не надав зброї Росії.

До теми Росію не пропустять поперед черги, – Мусієнко пояснив, чому Кремль не обійде санкції через Китай

"Знаєте, я не бачив жодних ознак того, що росіяни отримали зовнішню допомогу від третьої країни", – зазначив Кірбі.

Росіяни мають достатньо потужностей

За словами речника, Кремль наразі використовує власну бойову силу, яку накопичив біля кордонів України до 24 лютого. Мовиться про 120 батальйонних тактичних груп. Кірбі зазначив, що попри поразки у Росії залишається багато бойової сили.

Я зовсім не припускаю, що вони не зазнали втрат, але вони все ще мають невелику кількість своєї бойової потужності. Я просто не бачив жодних ознак того, що вони намагаються залучити зовнішні джерела з інших урядів чи інших країн,
– сказав Кірбі.

Пентагон про наступ на Сході

Американський чиновник Пентагону анонімно розповів журналістам, що, на його думку, відбувається на Донеччині та Луганщині. Він оцінив наступ росіян як "дуже слабенький". Крім цього, зазначив, що окупанти не мають належного забезпечення.

Зверніть увагу – що потрібно Збройним Силам, щоб піти в контрнаступ: дивіться відео

Позиція Китаю щодо війни Росії проти України: останні новини

  • В Америці заявили, що можливий альянс Росії та Китаю є дуже небезпечним. Через це Держдепартамент США надаватиме Конгресу звіти з детальним описом дій Китаю щодо Кремля.
  • У Міністерстві закордонних справ Китаю запевнили, що вони не хочуть третьої світової війни. Представник відомства Ван Веньбінь сказав про потребу зміцнити глобальну безпеку.
  • Раніше у Держдепі США заявили, що занепокоєні китайською підтримкою російської агресії в Україні.
  • Радник міністра внутрішніх справ Вадим Денисенко сказав, що Китай відвертається від Росії та Білорусі. Натомість переорієнтовується на так звані країни південного шляху.