Про це в ефірі 24 каналу сказав керівник Центру військово-правових досліджень Олександр Мусієнко. Він зазначив, що Росія намагається зараз налагодити співпрацю з Китаєм.

До теми Росія стала для Китаю експериментом, – експерт пояснив, чому позиція Пекіна у війні нейтральна

"Питання навіть в тому, що коли доля якогось десятого відсотка є із технології США, то заборонять продавати. Не так просто, бо за напівпровідниками черги. Якщо Росії в цій черзі не було, а стоять інші компанії, нехай для цивільних технологій чи великих корпорацій, то з якого дива Росію мають поперед черги пускати", – сказав Мусієнко.

Дві обставини, чому у Кремля не виходить

За словами експерта, є 2 обставини, чому Росія не може домовитися з Китаєм про обхід санкцій. По-перше, бо у Китаю дійсно багато замовлень й вони не встигають все виконати.

По-друге, американці й китайці співпрацюють за деякими напрямками. І там є американські технології. Й Китай зважує шальки терезів, що він з цього отримає. Звичайно, що отримає мінуси, бо черга набагато більша з інших секторів,
– сказав Мусієнко.

Він додав – навіть якщо Росії вдасться обійти санкції, а такі ризики дійсно є, то на це потрібно рік чи півтора, а може й 2. Мусієнко наголосив, що це не ті технології, які можна просто купити.

Зверніть увагу – що може бути з Росією після війни: дивіться відео

Позиція Китаю щодо війни

  • У міністерстві закордонних справ Китаю заявили, що вони не хочуть третьої світової війни.
  • Попри це Китай залишається чи не єдиним союзником окупантів і не підтримує санкції проти них.
  • Очільник КНР Сі Цзіньпін вважає, що економічне "роз'єднання" та тиск на Росію не спрацює, щоб зупинити війну.