Гроші за "лайки": у кіберполіції застерегли від онлайн-шахраїв
Джерело:
Національна поліція УкраїниВ Україні викрили діяльність аферистів у соцмережах. Кіберфахівці розповіли про одну із шахрайських схем легкого заробітку в інтернеті та закликали не спокушатися на подібні пропозиції.
Аферисти пропонують передивлятися короткі відео та ставити "лайки" у популярних соціальних мережах за гроші. Кіберполіція закликала не поспішати виконувати вказівки незнайомців та надавати конфіденційну інформацію. Це також стосується переказів грошей на рахунки сторонніх осіб.
Дивіться також Хакери з допомогою СБУ зламали сайт міністерства праці та соцзахисту Росії: що вони дізнались
Яким чином діють шахраї
Однією з поширених шахрайських схем є пропозиція легкого заробітку за перегляд відеоконтенту. Відповідні повідомлення аферисти розповсюджують у популярних месенджерах.
Потрібно нібито лише перейти за надісланими посиланнями та ставити вподобайки до відео в TikTok або ж відгуки в Google-картах.
За виконані завдання зловмисники можуть виплачувати від 100 до 500 гривень, щоб увійти в довіру до потенційної жертви. У такий спосіб вони збирають персональні дані, зокрема інформацію про банківську карту,
– йдеться в повідомленні.
Згодом аферисти пропонують приєднатися до так званої "робочої групи" з можливістю значно більшого заробітку. Людина отримує завдання оплатити придбання товарів чи послуг, визначених адміністратором групи.
Спершу це відносно невелика сума. Є навіть шанс отримати виплату на картку після першого разу. Таким чином шахраї ще більше втираються в довіру.
Пізніше адміністратори пропонують придбати неіснуючий товар за значно вищими цінами, де треба ввести конфіденційну платіжну інформацію. Внаслідок цього зловмисники отримують доступ до рахунків жертв та привласнюють їх заощадження.
Кіберполіція застерігає від онлайн-шахраїв: дивіться відео
Як цього уникнути
Щоб не стати жертвою шахраїв кіберполіція рекомендує надавати перевагу вакансіям з офіційним працевлаштуванням, а також не довіряти пропозиціям незнайомців отримати гроші задарма.
Не варто здійснювати переказ коштів на невідомі рахунки та розповсюджувати конфіденційну інформацію стороннім або ж на підозрілих сайтах. Небезпечним також може бути перехід за сумнівними гіперпосиланнями.
Якщо ж інформацію про банківську карту розголошено, слід звернутися до банку та заблокувати картку. У разі виявлення фактів шахрайства необхідно негайно повідомити в кіберполіцію.
Останні викриття шахраїв кіберполіцією: що відомо
- У вересні 2023 року кіберполіція викрила організовану групу шахраїв, яка ошукала 180 людей. Їм усім запропонували внести передоплату за надання послуг із працевлаштування за кордоном. Шахрайську схему зупинили у Києві. В українській столиці 26-річний чоловік організував протиправний "бізнес".
- Департамент кіберполіції Нацполіції України 29 листопада повідомив, що вони разом з іноземними колегами провели багаторівневу міжнародну поліцейську операцію. У процесі операції викрили організовану злочинну групу, яка діяла в багатьох країнах із 2020 року. Зловмисники атакували вірусом-вимагачем Ragnar ransomware 168 міжнародних компаній у країнах Європи та Америки.