Попри демарш Росії: продовольство з України будуть вивозити суховантажі під прапором Туреччини

1 листопада 2022, 22:19
Читать новость на русском

Росія вирішила вийти із зернової угоди, щоб заблокувати вивезення продовольства з України. Однак зернову угоду продовжить виконувати Туреччина.

Глава Міноборони Туреччини Хулусі Акар заявив, що Анкара продовжить виконувати зернову угоду, як і робила це до оголошення Росією призупинення участі в ній.

До теми Росія вийшла з зернової угоди: навіщо це Кремлю та як відреагував світ

Туреччина веде переговори з Україною і РФ щодо відновлення зернової угоди

"Одразу після підписання домовленості ціни на зерно значно впали. Ми прагнемо, щоб так було й надалі. Ми, як Туреччина, виконували й будемо виконувати свої зобов’язання в цьому відношенні", – зазначив він.

Хулусі Акар повідомив, що Туреччина веде переговори з Україною та Росією щодо повноцінного відновлення дії зернової угоди.

Станом на вчора (понеділок – 24 канал) кораблі, які вийшли з українських портів і рухаються в морі, продовжують шлях. Проблем із виходом турецьких суден немає. Вони продовжать виходити,
– уточнив він.

Росія вийшла із зернової угоди: що відомо

  • Росія оголосила про вихід із зернової угоди після вибухів в окупованому Севастополі. У Кремлі цинічно звинуватили у вибухах Україну та Велику Британію.
  • Міністр інфраструктури України Олександр Кубраков заявив про неможливість експорту зерна через перекриття Росією зернового коридору. Глава МЗС України Дмитро Кулеба інформував, що Росія блокує 2 мільйони тонн зерна на 176 суднах.
  • В ООН заявили, що попри демарш Росії домовленість залишається чинною й інспектори організації продовжать перевірку суден.
  • У вівторок, 1 листопада, з українських портів з аграрною продукцією вийшли три судна. Рух суден було погоджено делегаціями України, Туреччини та ООН у Спільному координаційному центрі (СКЦ) у Стамбулі.
  • Водночас дію Чорноморської зернової ініціативи призупинили на 2 листопада. Повідомляється, що це тимчасове рішення.

Зверніть увагу – чи може зернова угода існувати без Росії: дивіться відео