Ще три кораблі вийшли з українських портів

Спільний координаційний центр, що опікується зерновою ініціативою під егідою ООН повідомив, до обіду 1 листопада українські порти Чорного моря покинули ще три судна.

Читайте також Новий токен Aptos стрімко завойовує ринок: які фактори є фундаментом успіху

Рух суден було погоджено делегаціями України, Туреччини та ООН у Спільному координаційному центрі (СКЦ) у Стамбулі. Що стосується російської сторони, то її проінформували про вихід ще трьох суден з українських портів.

Відзначається, що Амір Абдулла, координатор Чорноморської зернової ініціативи ООН, "продовжує переговори з усіма трьома державами-членами, прагнучи відновити повноправну участь у СКЦ".

Також 1 листопада команди ООН і Туреччини продовжили свої інспекції суден, які стоять на якорі в Стамбулі, після того, як у понеділок було отримано дозвіл на відплив 46 суден.

Вихід Росії з "зернових угод": коротко

  • 29 жовтня Росія заявила, що виходить з зернової угоди. Причиною стали вибухи у Севастополі, у яких Москва звинувачує Україну та Велику Британію. Разом з тим у ЗСУ не підтвердили своєї причетності до атаки.
  • Щоправда, вже 31 жовтня у російському міноборони заявили, що Росія не виходить із зазначених угод, а зупиняє їхню дію.
  • В ООН заявили, що зернова угода залишається чинною. Відтак, інспектори ООН і надалі перевірятимуть судна, що транспортують продовольство з українських портів.
  • Після виходу Росії із "зернової угоди" ціни на кукурудзу та пшеницю стрімко зросли.
  • Економіст Олег Гетман розповів, у разі зупинки "зернового коридору" Україна втрачатиме близько 1 мільярда доларів щомісяця.