У Міноборони зробили заяву про повторну ВЛК для людей з інвалідністю: на що сподіваються
Всі військовозобов'язані, які після початку повномасштабного вторгнення отримали 2 чи 3 групу інвалідності, мають знову пройти військово-лікарську комісію. У Міноборони заявили, що не сподіваються, що серед них величезний мобілізаційний потенціал.
Речник Міністерства оборони України Дмитро Лазуткін в ефірі телемарафону розповів, що у випадку, якщо у великої кількості людей не підтвердиться інвалідність, то на це зверне увагу поліція, пише 24 Канал.
Дивіться також Зараз з армії є лише 3 шляхи, або чому Україні потрібна система мобілізації
Що відомо про повторну комісію для військовозобов'язаних з 2 та 3 групою
Про те, що там величезний мобілізаційний потенціал, напевно, про це говорити не доводиться. Якийсь відсоток можна буде залучити до служби в Силах оборони, але, перш за все, мені здається, що треба мотивувати тих, хто готовий і тих, хто сумнівається, але розуміє потребу захищати Батьківщину,
– запевнив речник міністерства.
За його словами, в Україні були кричущі випадки з отриманням інвалідності в рамках корупційних схем. Та Дмитро Лазуткін пояснив, що про корупційну складову можна буде говорити вже після повторної військово-лікарської комісії.
До речі, 11 квітня Верховна Рада проголосувала за закон про мобілізацію в другому читанні та в цілому.
Головне про зміни
- Володимир Зеленський підписав законопроєкт №10313, який передбачає скасування статусу "обмежено придатний".
- Тепер всі "обмежено придатні" військовозобов'язані протягом 9 місяців мають пройти військово-лікарську комісію. За результатами ВЛК їх віднесуть до "непридатних" чи "придатних".
- Заступник міністра оборони Іван Гаврилюк розповів, що переогляд на підтвердження придатності до служби почнеться з середини травня.