Болгарський президент виступає проти прискореного вступу України до НАТО
Джерело:
BNRПрезидент Болгарії Румен Радєв не підтримав звернення лідерів 9 країн-членів НАТО щодо пришвидшеного вступу України до Альянсу. Лідер Болгарії наголосив, що це має статися лише після врегулювання конфлікту між Україною та Росією.
У пресслужбі президента Болгарії повідомили, чому Радєв не приєднався до декларації, яку прийняли деякі країни Східної Європи. У Радєва зазначили, що президент підтримує інші позиції, які містяться у документі.
До теми Рішення ухвалюватимуть усі члени, – Столтенберг про вступ України у НАТО
У Болгарії побоюються залучення НАТО до війни в Україні
"Глава держави Румен Радєв не підписався під повним текстом декларації, прийнятої деякими країнами Східної Європи щодо членства України в НАТО. Президент підтримує інші позиції, які містяться у документі", – йдеться у повідомленні.
У представництві президента зазначили, що Болгарія є підписантом декларації саміту НАТО в Бухаресті 2008 року про майбутнє приєднання України до НАТО, але ця декларація "була ухвалена за абсолютно інших умов безпеки".
Військові дії на території України сьогодні вимагають, щоб її членство в Альянсі обговорювалося у повному складі Північноатлантичної ради та не призводило до ризику прямого залучення у війну країн НАТО,
– зазначають болгарські медіа.
У Радєва наголосили, що вступ України в НАТО має розглядатись після врегулювання конфлікту з Росією.
"Рішення про вступ України до НАТО має ухвалюватися лише після вироблення чітких параметрів мирного врегулювання конфлікту між Росією та Україною, які мають бути прийняті та реалізовані обома супротивними державами", – заявили у представництві президента Болгарії.
Що відомо про декларацію щодо вступу України до НАТО
Лідери 9 країн НАТО у Східній та Центральній Європі відреагували на спробу Росії анексувати українські території. Вони підтримали прагнення України вступити в НАТО
Спільну заяву опублікували:
- президент Польщі Анджей Дуда;
- президентка Словаччини Зузана Чапутова;
- президент Чехії Мілош Земан;
- президент Естонії Алар Каріс;
- президент Латвії Егілс Левітс;
- президент Литви Гітанас Науседа;
- президент Північної Македонії Стево Пендаровський;
- президент Чорногорії Міло Джуканович;
- президент Румунії Клаус Йоганніс.
Як відомо, 30 вересня, коли російський диктатор Владімір Путін оголосив про рішення анексувати 4 області України, президент Володимир Зеленський повідомив, що наша держава подає заявку на вступ до НАТО.
Крім вище названих 9 держав, членство України в НАТО підтримало МЗС Канади. Натомість у США вважають, що процес вступу України в НАТО "потрібно розглядати в інший час".
Очільник Пентагону Ллойд Остін та генсек НАТО Єнс Столтенберг наголосили, що умовою членства України в НАТО є консенсус абсолютно усіх членів Альянсу.
Міністерка оборони Німеччини Крістіне Ламбрехт заявила, що Берлін підтримує рішення нашої держави стати частиною Альянсу. Водночас вона наголосила, що остаточне рішення комплексне та зазначила, що є "певні вимоги".
Раніше – реакція країн світу на заявку України в НАТО: дивіться відео