Президентка Єврокомісії поспілкувалася зі Зеленським: висловила повну підтримку Україні
Джерело:
Урсула фон дер ЛяєнУ новому 2023 році президентка Єврокомісії вперше здійснила телефонний дзвінок до Володимира Зеленського. Урсула фон дер Ляєн вкотре висловала підтримку Україні.
Проте зазначимо, що на початку грудня президентка Єврокомісії й глава уряду Італії прийшли на прем'єру російського "Бориса Годунова". Ця подія викликала великий резонанс у медіа.
Читайте також Україна знову отримає електрогенератори: Євросоюз готує нову партію
Подробиці телефонної розмови
За словами президентки, це була перша телефонна розмова нового року з Володимиром Зеленським. Фон дер Ляєн висловила українському народу свою щиру підтримку та найкращі побажання у 2023 році.
Також вона нагадала про вже передані Євросоюзом генератори, обладнання для облаштування тимчасового прихистку, шкільні автобуси тощо.
За словами фон дер Ляєн, невдовзі Євросоюз почне перераховувати кошти з погодженого пакета макрофінансової допомоги для України на 18 мілярдів євро – щомісячними траншами.
ЄС підтримує вас стільки, скільки потрібно. Ми підтримуємо вашу героїчну боротьбу за свободу і проти жорстокої агресії,
– наголосила президентка.
Зеленський також відреагував на розмову з фон дер Ляєн.
"Радий почати рік із розмови з Президентом Європейської комісії Урсулою фон дер Ляєн. Подякував за неослабну підтримку з боку ЄС", – написав глава держави.
За його словами, Україна чекає на перший транш макрофіну вже в січні, а також – першу партію енергоощадних ламп, шкільних автобусів, генераторів й модульних будинків.
Зауважимо! У відповідь на систематичні масовані ракетні атаки на Україну одразу 70 країн та інституцій з усього світу пообіцяли виділити понад 1 мільярд євро на допомогу нашій державі. Ці кошти спрямують, аби допомогти українцям пережити сувору зиму.Що передбачає новий пакет санкцій від ЄС
Країни Євросоюзу офіційно 16 грудня підтримали 9 пакет санкцій проти Росії через вторгнення в Україну. Раніше у ЄС не могли дійти згоди, тому ухвалення обмежень затягували.
До дев'ятого санкційного пакета увійшли:
- обмеження щодо 168 російських компаній, пов'язаних із військово-промисловим комплексом;
- заборона експорту в Росію двигунів для авіації, зокрема для дронів;
- відгук ліцензії на мовлення у телеканалів НТВ / "НТВ-Світ", "Росія-1", РЕН ТВ та Перший канал;
- санкції проти енергетичного та гірничодобувного секторів;
- заморожування коштів двох російських банків;
- блокування транзакцій Всеросійського банку розвитку регіонів;
- заборона громадянам ЄС входити до керівництва будь-яких державних чи підконтрольних державі компаній, організацій чи органів, розташованих на території Росії, починаючи з 16 грудня 2022 року;
- індивідуальні санкції (імена у повідомленні не наводяться).
Також у ЄС буде заборонено надавати Росії послуги в галузі реклами, а також проводити на її замовлення маркетингові дослідження та соцопитування.
У повідомленні Ради ЄС сказано, що Євросоюз схвалив розморожування активів російських громадян та компаній, які займаються торгівлею сільськогосподарськими та харчовими продуктами, у тому числі пшениці та добрив.
Ці санкції знизять здатність Росії виготовляти нову та ремонтувати наявну зброю.