Стрілянина на ураження, ще більше російських військ: хроніка подій у Казахстані 7 січня

7 січня 2022, 15:30
Читать новость на русском

Ситуація у Казахстані продовжує залишатися напруженою. У п'ятницю, 7 січня, президент країни Касим-Жомарт Токаєв віддав наказ силовикам стріляти на ураження по мітингувальниках. Киргизстан та Таджикистан таки введуть війська в Казахстан. По всій країні оголосили "червоний рівень терористичної загрози".

Про все, що трапилося за сьогодні, читайте у матеріалі 24 каналу.

Важливо Війська ОДКБ, перші жертви і мародерство: усе, що відомо про масштабні протести в Казахстані

Зверніть увагу! Інформація про події, які відбуваються в Казахстані, вказана за київським часом. Різниця становить 4 години.

22:20 – з боку площі Республіки в Алмати прогримів вибух. 

22:20 – МВС Казахстану повідомило про затримання до 4 тисяч простестувальників. Їм загрожує довічне ув'язнення.

22:00 – Токаєв заявив, що "миротворці" ОДКБ начебто перебуватимуть у Казахстані, доки ситуація не стабілізується. 

21:00 – попри комендантську годину, на площі у місті Актау перебувають близько 200 людей. Серед них є багато людей літнього віку. Протестувальники заявили, що ночуватимуть у двох юртах. 

20:00 – держсекретар США Ентоні Блінкен під час брифінгу засудив насильство у Казахстані. Політик зауважив, що не розуміє, для чого на територію країни прибули війська ОДКБ. Зокрема, з Росії. Блінкен наголосив: "коли у твоєму домі опинилися росіяни, їх буває складно змусити піти". 

19:30 – ЗМІ повідомили, що у районі Площі Республіки в Алмати лежать декілька тіл. Один з загиблих перебував в автомобілі. На лобовому склі – сліди від куль. 

19:30 – ситуація у Алмати залишається напруженою. Місцеві жителі розповідають, що постійно чути вибухи та постріли. По місту їздять автівки правоохоронців. 

19:00 – білоруські ЗМІ повідомили, що Олександр Лукашенко зідзвонився з Нурсултаном Назарбаєвим. Де наразі перебуває колишній очільник Казахстану, – невідомо. 

16:36 – до Казахстану прибули "миротворці" з Киргизстану.

15:33 – у Байконурі влада заборонила людям входити на вулицю групами більше трьох осіб. 

14:18 – так звані "миротворці" Таджикистану вилетіли до Казахстану.

13:45 – до Казахстану прибули білоруські військові.

13:41 – за даними ЗМІ, Нурсултан Назарбаєв покинув Казахстан. Крім того, була інформація про затримання його племінника Самата Абиша, але вона виявилася фейком.

13:38 – спецпредставник генсека НАТО по країнах Південного Кавказу і Центральної Азії Хав'єр Коломіна закликав усі сторони конфлікту в Казахстані утриматися від насилля.

13:34 – Туреччина й Узбекистан призупинили авіасполучення з Казахстаном.

13:32 – вірменські "миротворці" вирушили до Казахстану. Загалом з Єревану виїхало 100 військових.

12:52 – за даними МВС Казахстану, уже затримали 3 811 учасників мітингів, 26 загинули, а ще 26 отримали поранення.

12:47 – МЗС Німеччини засудило указ Токаєва про вогонь на ураження по мітингувальниках. 

12:09 – 9 російських літаків з десантниками та військовою технікою приземлилися в аеропорту в Алмати.

 

11:57 – на Заході Казахстану відновилися мирні мітинги. Люди вийшли на вулиці в Жанаозені та Актау;

11:34 – Вірменія відправила до Казхахстану 100 військових;

10:57 – Казахстан закрив 5 з 7 пунктів пропуску на кордоні з Киргизстаном. 

10:36 – Токаєв наказав військовим стріляти на ураження в протестувальників. Президент заявив, що всіх, хто не здасться – знищать.

 

09:45 – в МЗС Казахстану заявили, що ОДКБ ввела 2 500 військових.

09:24 – Киргизстан і Таджикистан відправили військових в Казахстан.

08:11 – інтернет в Казахстані відключили знову.

07:24 – по всій території Казахстану оголосили "червоний рівень терористичної загрози".

07:06 – у генпрокуратурі Казахстану заявили, що учасникам протестів загрожує довічне ув'язнення і позбавлення громадянства.

06:00 – Токаєв провів засідання "контртерористичного штабу".

05:34 – станом на ранок силовики затримали під час зачисток понад 3 тисячі мітингувальників. Крім того, 18 людей зазнали поранень.

05:07 – у Нур-Султані відновили доступ до інтернету.

01:30 – Держсекретар США Ентоні Блінкен провів телефонну розмову з главою МЗС Казахстану Мухтаром Тілеуберді. Під час діалогу представник Вашингтона пообіцяв підтримку Казахстану і заявив, що "уряд може сам впоратися з ситуацією". Тобто США не мають наміру втручатися в те, що відбувається в країні.

Зауважте! Протести в Казахстані спалахнули 3 січня 2022 року . Причиною тоді було буцімто підвищення цін на газ. Влада пішла на поступки і погодилася знизити вартість блакитного палива, однак це не заспокоїло протестувальників.
Після цього протест набув політичного характеру . Серед вимог мітингувальників з'явилися пункти про відставку уряду, боротьбу з корупцією, загальнонаціональні місцеві вибори та подолання впливу колишнього президента Нурсултана Назарбаєва на політику Казахстану.

Що відомо про протести у Казахстані

  • Протести у Казахстані почалися 3 січня. Тоді мітингувальники вимагали знизити ціни на газ, які на початку 2022 року підвищили вдвічі. Щоправда, навіть після виконання цією вимоги, протести не зупинилися.
  • 5 січня мітингувальники також заявили про бажання оновити владу у країні, а демонстрації стали набагато масштабніші.
  • В Організації Договору про колективну безпеку офіційно підтвердили, що "нададуть допомогу" Казахстану, тобто відправлять туди свої миротворчі сили.
  • В Алмати зранку 6 січня почали зачистку від мітингувальників. На площі тривають перестрілки, а людей просять залишатись у безпечному місці.

Ситуація в Казахстані: дивіться відео