Протести у Гонконгу: поліція застосовує силу та затримує студентів
Студенти та інші учасники акцій протесту в Гонконгу забарикадувалися в будівлі Політехнічного університету й продовжують чинити опір поліцейським. Вранці уряд застосував адміністративний ресурс, нові загони поліції, зброю та навіть китайську армію.
Як усе почалося?
Вночі поліція оточила університетське містечко, в якому сховалися учасники протесту. Студенти дали жорстку відсіч, застосувавши проти поліції стріли та "коктейлі Молотова", передає BBC.
Важливо: Поліція затримує медиків, щоб не допомагали пораненим: фото та відео бурхливих подій у Гонконгу
Поліція застосувала проти протестувальників сльозогінний газ та водомети. Демонстранти у відповідь закидують полісменів "коктейлями Молотова" і камінням, випущеними з імпровізованих катапульт.
Вражаючі кадри протестів у Гонконгу – дивіться відео 24 каналу
Вночі учасники протестів підпалили міст, що веде до материкового Китаю, також під шквальну атаку "коктейлями Молотова" потрапила поліцейська вантажівка на мосту поруч з університетом.
Пожежа на мосту біля кампусів / twitter
Після того, як поліція зажадала, щоб протестувальники здалися або проти них застосують бойові патрони, частина з них відступила. Врешті під натиском студентів до ранку відступила й частина поліції і сутички дещо вщухли.
Вже зранку протестувальники забарикадувалися у приміщенні Політехнічного університету, повідомляє CNN. Щоб перешкодити увійти в будівлю поліцейському спецназу, вони звели барикади на сходах перед входом і підпалили їх.
Сотні студентів залишаються в головній будівлі, де вони накопичують зброю, в тому числі луки й стріли.
Протестувальники серйозно готуються до проникнення поліції в будівлю університету. У мережі з'явилися фото газових балонів обмотаних металевими болтами. Якщо такий балон вибухне – наслідки можуть бути дуже серйозними.
Протестувальники готуються до штурму поліції / CNN
В понеділок вранці президент студентського союзу університету заявив у своїй заяві, опублікованій у фейсбуці, що тисячі студентів все ще перебувають у кампусі, частина з них отримали травми.
Ми намагалися спілкуватися зі шкільною владою, але відповіді ми так і не отримали,
– сказав президент Дерек Лю.
Приблизно о 7 ранку 18 листопада ректор університету заявив про домовленість з поліцією. Запропонував усім студентам вийти, пообіцявши, що їх не рухатимуть.
Деякі активісти, які були поруч з університетом, повірили в те, що поліція не буде їх бити, та пішли на поступку. Їх закидали газом, побили та доставили у буцегарні,
– написав головний координатор Українського центру вільного Гонконгу Артур Харитонов.
Протести Гонконгу у цифрах / інфографіка 24 каналу
Яка ситуація в Гонконгу зараз?
Лідери студентського самоврядування зробили заяву до світової громадськості з проханням врятувати Політехніку та Гонконг. Демократичні партії вже назвали ситуацію гуманітарною кризою та вимагають від уряду відпустити всіх затриманих.
Протести захопили все місто / фейсбук Артура Харитонова
Паралельно на вулицях міста з’явилася китайська армія зі зброєю. Вони заявляють, що вийшли для підтримання безпеки на вулицях.
За словами Харитонова, є випадки побиття журналістів, зокрема й іноземних. Їм наказано припинити висвітлення ситуації.
В університеті перебувають приблизно 600 студентів / фейсбук Артура Харитонова
Крім того, затримують лікарів, щоб вони не надавали допомогу протестувальникам.
Що вимагають протестувальники?
- Повного відкликання законопроєкту про екстрадицію.
- Відмови від кваліфікації дій протестувальників як "повстання".
- Звільнення всіх політв’язнів та заарештованих.
- Відставку глави адміністрації Гонконгу Керрі Лам.
- Проведення незалежного розслідування, щоб з'ясувати, чи не були дії поліції під час розгону протестів раніше надмірно жорстокими.
ПРОТЕСТИ В ГОНКОНГУ: ХРОНІКА ПОДІЙ ЛИСТОПАДА 2019
-
13 лист 2019Протести у Гонконзі тривають: причини та наслідки