Тим часом міністерство освіти Китаю дозволило атакувати та проводити обшуки у молодшій та середній школах. Про це повідомляє головний координатор організації "Український центр вільного Гонконгу" Артур Харитонов на своїй фейсбук-сторінці.
Актуально: У Гонконзі поліція відкрила вогонь по протестувальниках: відео 18+
Люта жесть від гонконзької поліції продовжується. У більшості університетів викладачі та адміністрація втікали, лишаючи студентів один-на-один з поліцією. У Китайському університеті Гонконгу, що одним з перших зазнав нападів поліції, студенти ночували простонеба, аби унеможливити штурм поліції,
– повідомляє він.
Так, у ніч на 13 листопада масштабне зіткнення між поліцією та демонстрантами пройшло на території Китайського університету. Проти протестувальників застосували сльозогінний газ та гумові кулі.
Зіткнення відбувалися й у інших університетах міста. Студенти будують барикади, роблять запальні суміші, аби зупинити наступ правоохоронців.
Увага! У Гонконгу під час демонстрацій трагічно загинув 22-річний студент. Тікаючи від поліції, він впав з будівлі автостоянки. Він виліз туди, аби захиститися від сльозогінного газу, який застосовувала поліція. У тяжкому стані його доправили до лікарні, проте від тяжких травм він помер. Інцидент трапився 8 листопада.
Студенти Політехнічного університету Гонконгу під час протестів/ фото Getty Images
Барикади в Політехнічному університеті Гонконгу/ фото Getty images
Барикади біля Гонконзького баптистського університету/ фото Getty images
Студент у масці Гая Фокса на врученні дипломів/ фото Getty images
Окрім того, в одному з районів міста поліція розпочала видавати помаранчеві пов’язки, які треба носити на руці у знак підтримки поліції: тоді по таких людях не будуть стріляти. Крім навчальних закладів, поліція штурмує також усі публічні місця, як приміром, торгові центри.
Чому у Гонконгу продовжуються протести?
- Жителі Гонконгу намагаються продемонструвати владі своє невдоволення придушенням громадянських прав і свобод.
- Акції протесту, які не вщухають у мегаполісі вже понад 4 місяці, відновилися з новою силою. Місцеву адміністрацію підтримує Китай. До кордону з Гонконгом Пекін навіть направив додаткові військові підрозділи під приводом начебто навчань, проте у мегаполіс вони поки не заходять.
- Китайська влада останні 10 років намагається прискорити процес інтеграції колишньої британської колонії до свого складу. Але громадянам Гонконгу, які звикли до британських демократичних свобод, не до смаку авторитарні методи і жорсткий контроль з боку Пекіна.
- За домовленістю з Великою Британією остаточна інтеграція Гонконгу до складу Китаю має відбутися у 2047 році.