Провокація, США та розкольницькі церкви: Лавров висловив обурливу позицію Кремля щодо Томосу
Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров вважає провокацією за участю США дії Вселенського Патріарха Варфоломія щодо надання Україні права отримати автокефалію православної церкви. За його словами, в Україні діє лише одна правильна церква – УПЦ МП, натомість УПЦ КП і Українська автокефальна церква є неканонічними та розкольницькими.
Таку заяву очільник російського зовнішньополітичного відомства зробив у інтерв’ю кільком французьким ЗМІ, передає прес-служба МЗС РФ.
Читайте також: Путін скликав членів Ради безпеки для обговорення ситуації з православною церквою в Україні
Коментуючи надання Україні Томосу, Лавров, зокрема, зауважив, що Український патріархат не повертався спиною до Російської православної церкви. Як пояснив дипломат, під цими словами він має на увазі те, що "Українська православна церква Московського патріархату виступає проти тих провокацій, які зараз розпочинає Патріарх константинопольський Варфоломій за прямої публічної підтримки з Вашингтона".
Цю провокацію задумали для того, щоб використовувати дві неканонічні розкольницькі церкви в Україні (Українська православна церква Київського патріархату та Українська автокефальна церква), які ніколи не визнавала жодна православна церква, але які в інтересах цієї провокації, скликавши днями Священний Синод у Константинополі, Патріарх Варфоломій визнав канонічними і зняв анафему з двох ієрархів, які очолюють ці розкольницькі церкви,
– переконує російський міністр.
Водночас очільник МЗС РФ стверджує, що втручання в життя церкви заборонено законом не лише в Україні, в Росії, а у будь-якій іншій державі.
"Але коли спеціальний представник США з питань церковних взаємин прямо вітає рішення Патріарха Варфоломія, коли Курт Волкер, який є покликаним від імені США займатися сприянням українському врегулюванню на основі мінських домовленостей, заявляє про ці процеси, то у нас кажуть "на злодієві шапка горить". Люди, які не можуть пред'явити нам жодного факту, що підтверджує їх поверхневі обвинувачення, що ми втручаємося в чиїсь внутрішні справи, поводяться так, ніби це є нормою", – обурено наголосив він.
Також Лавров вважає, що ці "украй негативні процеси підміни культури діалогу, переговорів, культури дипломатії, безкультур'я диктату грубим шантажем не залишаться поза увагою тих, хто буде організовувати Паризький форум миру".
Нагадаємо, 11 жовтня синод Вселенського патріархату у Стамбулі ухвалив рішення щодо надання Томосу про автокефалію Українській православній церкві. У РПЦ досить очікувано на це відреагували. За словами представників російської церкви, такий крок з боку Константинополя є "легалізацією розколу" та матиме "сумні наслідки".
Додамо, за даними українського Міністерства культури, до Української православної церкви Московського патріархату входить понад 12,5 тисяч релігійних організацій – найбільше в Україні. Щоправда, упродовж чотирьох років агресії Кремля в Україні з Московського до Київського патріархату перейшли щонайменше 120 релігійних громад.
Що таке Паризький форум миру? З 11-го по 13 листопада 2018 року в Парижі пройде перший Форум миру, який має стати відповіддю на зростання напруженості в сучасному світі. Робота заходу буде вестися за п’ятьма тематичними напрямками: мир і безпека, екологія, розвиток, цифрові технології, інклюзивна економіка. У його рамках буде представлено проекти, концепції та ініціативи, що забезпечують конкретне сприяння кращому міжнародному співробітництву з основних глобальних питань, розвитку більш справедливої глобалізації та більш ефективної багатосторонньої системи. У роботі Форуму візьмуть участь кілька тисяч осіб: численні очільники держав і урядів, представники провідних міжнародних організацій і громадянського суспільства. На Форумі буде розглянуто 150 проектів. Його завданням є зміцнення справи миру за рахунок кращого глобального регулювання та допомоги всьому, що сприяє зниженню міжнародної напруженості.
-
12 жовт 2018Россия проиграла 300-летнюю войну за Украину