Про це повідомила агенція ТАСС з посиланням на заяву прес-секретаря президента Росії Дмитра Пєскова.

Читайте також: У Київському патріархаті назвали місце, в якому може пройти Всеукраїнський об'єднавчий собор

На нараді відбувся обмін думками про становище Російської православної церкви в Україні після відомого рішення Константинопольського патріархату,
– сказав Пєсков.

Нарада відбулася у Москві після завершення робочого візиту Путіна в Могилів, де раніше в п'ятницю він разом з президентом Білорусії Олександром Лукашенком взяв участь у Форумі регіонів двох країн.

У нараді взяли участь прем'єр-міністр Дмитро Медведєв, спікери обох палат парламенту Валентина Матвієнко і В'ячеслав Володін, голова адміністрації Кремля Антон Вайн, секретар Радбезу Микола Патрушев, міністри внутрішніх справ Володимир Колокольцев, закордонних справ Сергій Лавров, оборони Сергій Шойгу, директор ФСБ Олександр Бортніков, глава СЗР Сергій Наришкін, спецпредставник президента з питань природоохоронної діяльності, екології та транспорту Сергій Іванов.

Нагадаємо, що у Москві зробили чергову заяву через рішення синоду Константинопольського патріархату щодо Томосу про автокефалію для України – цього разу обіцяють захищати "інтереси православних".

11 жовтня синод Вселенського патріархату у Стамбулі ухвалив рішення щодо надання Томосу про автокефалію Українській православній церкві.

На засіданні Синоду також було ухвалене рішення про зняття анафеми з партріарха УПЦ КП Філарета та предстоятеля Української православної автокефальної церкви Макарія і визнання їх канонічними.

Як пояснив сам Філарет, це дає можливість УПЦ КП об’єднатись з архієреями московського патріархату та з автокефальною церквою (УАПЦ), щоб створити в Україні єдину православну церкву.

Що таке Томос?Томос – це унікальний церковний документ. Випускають його, коли головна церква хоче надати фактичну незалежність – автокефалію. Зрідка Томос видають з питань, які стосуються положень християнського віровчення, найчастіше він стосується церковного устрою.