Про це заявив прес-секретар президента Росії Дмитро Пєсков, повідомляє "Інтерфакс".

Читайте також: Трагедія, що РФ має таких релігійних лідерів, – Волкер про реакцію Москви на Томос для України

Прес-секретар Путіна наголосив, що у разі "протиправних дій" Росія дасть відповідь.

У разі якщо події, які розвиваються, увійдуть в русло протиправних дій, то, звичайно, Росія скрізь захищає інтереси росіян і російськомовних, то так само, і про це неодноразово говорив Путін, Росія захищає інтереси православних,
– сказав він.

При цьому Пєсков зазначив, що "інтереси православних" Москва оборонятиме "виключно політико-дипломатичними" методами.

В МЗС України відреагували на заяви Кремля про "захист", нагадавши, що такі ж тези Росія озвучує, здійснюючи агресію на сході України.

"Подібні тези щодо "захисту російськомовного населення" ми чули від РФ як виправдовування своєї агресії проти України", – написала речниця МЗС України Мар'яна Беца у своєму Twitter.

Україна стала на крок ближче до отримання Томосу: дивіться відео

Нагадаємо, 11 жовтня синод Вселенського патріархату у Стамбулі ухвалив рішення щодо надання Томосу про автокефалію Українській православній церкві.

На засіданні Синоду також було ухвалене рішення про зняття анафеми з партріарха УПЦ КП Філарета та предстоятеля Української православної автокефальної церкви Макарія і визнання їх канонічними.

Як пояснив сам Філарет, це дає можливість УПЦ КП об’єднатись з архієреями московського патріархату та з автокефальною церквою (УАПЦ), щоб створити в Україні єдину православну церкву.

Як створюватимуть Єдину помісну церкву в Україні?9 жовтня у Стамбулі розпочалося триденне засідання Синоду Вселенського патріархату. 10 жовтня на цих зборах церковники заслухали звіт посланців патріарха Варфоломія (екзархів), які майже місяць провели в Україні. Екзархи їздили по українських церквах, розмовляли зі священиками. Саме за результатами їхнього звіту Україні й був ухвалений дозвіл на створення Єдиної Помісної Церкви.

Після надання Україні Томосу у Києві проведуть об'єднавчий Собор, на якому оголосять про створення нової автокефальної Православної церкви і оберуть її предстоятеля. На думку релігійних експертів, цей Собор може відбутися вже до кінця 2018 року.

Про зібрання Собору вже найближчим часом оголосив глава УПЦ КП Філарет.

Що таке Томос?Томос – це унікальний церковний документ. Випускають його, коли головна церква хоче надати фактичну незалежність – автокефалію. Зрідка Томос видають з питань, які стосуються положень християнського віровчення, найчастіше він стосується церковного устрою.