Таку думку висловив релігієзнавець Олександр Саган у прямому ефірі 24 каналу.

Читайте також: Томос для України: як реагують віряни Московського патріархату

Як зазначив експерт, у четвер, 11 жовтня, було прийнято протокол про наміри, які є надзвичайно серйозними. "Пункт прийнятого рішення – по-перше, про те, що відновлюється канонічне спілкування з патріархом Філаретом та предстоятелем автокефальної церкви Макарієм, а по-друге, про те, що Київська митрополія відновлюється в тих правах, в яких була до 1686 року", – сказав він.

Фактично, наступний Синод щодо надання автокефалії Українській православній церкві буде технічним, адже до цього Україні вже повинні відбутися організаційні питання, які пов’язані з інституюванням Помісної церкви. А це робиться швидко, якщо є бажання, а сьогодні ми бачимо, що народ цього потребує, а відповідно буде результат,
– заявив Олександр Саган.

Він також розповів, що сподівається, що в Україні різні церкви зможуть легко об’єднатися в одну. "Я думаю, що на сьогодні таке бажання об’єднатися в українців є. Це підтверджено зверненнями єпископів до Вселенського патріархату, а також столичною боротьбою українських парафіян за свою автокефалію, адже ця ідея з’явилася не вчора і навіть не в 90-ті роки – це ще початок минулого століття", – запевнив релігієзнавець.

І додав, що український народ дуже довго це виборює, тому заради такої великої мети певних ієрархів, що мають особисті амбіції, зможуть поступитися цьому.

Україна стала на крок ближче до отримання Томосу: дивіться відео

Нагадаємо, на засіданні Синоду Вселенського патріархату було прийнято рішення затвердити надання Томосу про автокефалію Українській православній церкві. Святий Синод обговорив питання помісної церкви в Україні, яку вважаю своєю законною територією.

Що таке Томос?Томос – це унікальний церковний документ. Випускають його, коли головна церква хоче надати фактичну незалежність – автокефалію. Зрідка Томос видають з питань, які стосуються положень християнського віровчення, найчастіше він стосується церковного устрою.