Початок акції із символічною назвою "Кагор на Майдані" запланований на 19:00 п'ятниці.

Читайте також: Томос Україні: що ухвалив Синод у Константинополі – документ

В анонсі події на Facebook зазначено, що хоч попереду ще вибори Патріарха єдиної церкви та офіційне вручення документу про автокефалію, час для свята уже настав.

Зараз – час свята, на яке країна чекала більше ніж три століття. Час приниження Росії. Час української гордості. Історичний час. Тектонічний зсув. Створення самої Історії. Зараз – час святкувати,
– йдеться в описі до події.

Святкувати закликають усіх – як вірян різних церков, так і атеїстів.

Томос Україна Київ Майдан
Надання Україні Томосу: українців закликають приходити святкувати на Майдан

Окрім святкувань на Майдані, на 13 жовтня запланована вечірка в одному з нічних клубів столиці.

На Tomos Welcome Party обіцяють безкоштовні напої у вигляді кагору та вогняне шоу із використанням церковних свічок.

Томос Київ вечірка
Киян запрошують на вечірку, щоб відсвяткувати Томос

Україна стала на крок ближче до отримання Томосу: дивіться відео

11 жовтня синод Вселенського патріархату у Стамбулі ухвалив рішення щодо надання Томосу про автокефалію Українській православній церкві.

На засіданні Синоду також було ухвалене рішення про зняття анафеми з партріарха УПЦ КП Філарета та предстоятеля Української православної автокефальної церкви Макарія і визнання їх канонічними.

Як пояснив сам Філарет, це дає можливість УПЦ КП об’єднатись з архієреями московського патріархату та з автокефальною церквою (УАПЦ), щоб створити в Україні єдину православну церкву.

Як створюватимуть Єдину помісну церкву в Україні?9 жовтня у Стамбулі розпочалося триденне засідання Синоду Вселенського патріархату. 10 жовтня на цих зборах церковники заслухали звіт посланців патріарха Варфоломія (екзархів), які майже місяць провели в Україні. Екзархи їздили по українських церквах, розмовляли зі священиками. Саме за результатами їхнього звіту Україні й був ухвалений дозвіл на створення Єдиної Помісної Церкви.

Після надання Україні Томосу у Києві проведуть об'єднавчий Собор, на якому оголосять про створення нової автокефальної Православної церкви і оберуть її предстоятеля. На думку релігійних експертів, цей Собор може відбутися вже до кінця 2018 року.

Про зібрання Собору вже найближчим часом оголосив глава УПЦ КП Філарет.