Україна відреагувала на можливий візит Путіна до Туреччини
Російський диктатор Володимир Путін може наприкінці квітня приїхати до Туреччини. Україна вже готує офіційну позицію.
Ймовірно, варіанти візиту Путіна справді опрацьовують. Про це заявив посол України у Туреччині Василь Боднар на брифінгу, інформує 24 Канал.
Важливо Путін невдовзі може приїхати до Туреччини: чи затримають його там
Путіну краще їхати до Гааги
Боднар зазначив, що про можливий візит або онлайн-включення повідомляли ЗМІ. МЗС та інші офіційні органи влади поки це не підтверджували. Наразі Україна опрацьовує це питання.
Річ у тім, що в Туреччині будується перша АЕС. 27 квітня планують завантажити ядерне паливо до першого енергоблоку. Оскільки будує Росатом, то швидше за все опрацьовувалися варіанти візиту.
Дипломат наголосив, що Путін – воєнний злочинець, тому йому "краще їхати до Гааги".
Чи затримають Путіна в Туреччині
Боднар зазначив, що Туреччина не ратифікувала Римський статут Міжнародного кримінального суду, який видав ордер на арешт Путіна. Тому диктатора там не затримають.
Щоправда, заарештувати диктатора зможуть в інших країнах:
- Наприклад, Вірменія визнала відповідними конституції зобов'язання, закріплені Римським статутом.
- Південно-Африканська Республіка може бути першою, хто заарештує Путіна під час його запланованого візиту в серпні.
- Німеччина також готова затримати Путіна, якщо він опиниться на її території. Росіяни у відповідь вже видаються погрозами "піти на Берлін".
Яка основна ціль візиту Путіна
Своїми думками щодо квітневого візиту Путіна до Туреччини поділився політолог Андрій Вігірінський. На його думку, ця поїздка може мати певну вигоду саме для російського диктатора. Але основною причиною стане не відкриття АЕС.
Безперечно, вони можуть говорити про газовий хаб, який Росія і Туреччина планують сформувати на території Туреччини. Туреччина стане постачальником газу для країн ЄС, концентруючи потоки з інших країн,
– сказав він.
Та й самому Ердоганові ця поїздка може бути важливою. На думку політолога, йому потрібно буде покращити свої дипломатичні відносини. Особливо на фоні майбутніх президентських виборів та після землетрусів та інфляції, які сколихнула Туреччину.