У Раді розглядають можливість створення Тимчасової слідчої комісії по справі вагнерівців

14 вересня 2020, 09:43
Читать новость на русском

У парламентському комітеті з нацбезпеки обговорили можливість створення Тимчасової слідчої комісії по справі вагнерівців. Наразі щодо цього тривають консультації. Водночас спікер Дмитро Разумков каже, що для створення ТСК потрібні делегати від усіх фракцій.

Ситуацію з вагнерівцями роздмухують, аби тримати суспільство в напрузі та звинувачувати розвідувальні органи, розповів голова комітету Верховної ради з нацбезпеки Олександр Завітневич в інтерв'ю "РБК-Україна".

Читайте також Петиція про розслідування справи вагнерівців набрала понад 25 тисяч голосів

Тому у парламенті розглядають можливість створення Тимчасової слідчої комісії по справі вагнерівців.

Зараз консультуємося про те, чи буде сенс в цієї ТСК. Тому що багато інформації, яку ми б запросили, має такий гриф секретності, до якого не маємо доступу,
– пояснив Завітневич.

Голова парламентського комітету також додав, що ситуацію з вагнерівцями використовують проти України з метою "її розхитати, накачати певною інформацією". Для цього залучають усі інструменти, не лише медійні.

Водночас спікер Верховної Ради Дмитро Разумков зауважив, що парламент зможе розглянути питання створення ТСК з розслідування "справи" вагнерівців "після подання всіма фракціями своїх кандидатур". За його словами, наразі це зробили ВО "Батьківщина", "Європейська солідарність" і "Голос".

Зверніть увагу "Білоруські" вагнерівці: СБУ розслідує можливе розголошення таємниці в ОПУ

Ситуація з вагнерівцями: що треба знати

  • 29 липня на території Білорусі затримали 33 бойовиків угрупування ПВК "Вагнер". Київ попросив Лукашенка віддати тих із них, хто воював на Донбасі проти українців – загалом 28 людей.
  • Було кілька версій того, що бойовики робили в Білорусі. Лукашенко стверджував, що вони приїхали дестабілізувати ситуацію в країні. Натомість росіяни стверджували, що Білорусь лише відправний пункт, а переїзд бойовиків узгоджений з місцевою владою.
  • Згодом Білорусь віддала вагнерівців Росії, хоча й обіцяла видати їх Україні. Тоді українські журналісти, зокрема Юрій Бутусов і Яніна Соколова, стверджували, що їхнє затримання за самого початку було спецоперацією СБУ.
  • Згодом Володимир Ар'єв опублікував документи СБУ, які вказують на те, що українським спецслужбам було відомо про вагнерівців задовго до їхнього затримання в Білорусі.