СБУ зобов'язали провести розслідування можливих злочинів за статтями про державну зраду й шпигунство, повідомив народний депутат України Володимир Ар'єв.

Цікаво Нардеп опублікував документи СБУ, що доводять спецоперацію з "білоруськими" вагнерівцями

Справа пов'язана зі зливом операції щодо вагнерівців. На чесне слідство від Баканова надій, звісно, мало. Тому ми продовжуємо вимагати створення тимчасової слідчої комісії у Верховній Раді,
– заявив Ар'єв.

Суд своїм рішенням зобов'язав Службу безпеки України розслідувати можливу державну зраду й можливе розголошення таємної інформації іноземним спецслужбам з боку голови ОПУ Андрія Єрмака.

До суду з відповідною заявою звернувся Дмитро Шматько. Він відомий своєю участю в створенні так званих "плівок Єрмака". Саме він вів запис розмови з братом голови президентського Офісу, а згодом його затримали за 100 тисяч доларів у справі про шахрайство.

Дмитро Шматько звернувся до Служби безпеки щодо вчинення злочину головою Офісу Президента Андрієм Єрмаком, а пізніше, коли справи так і не відкрили, поскаржився до суду.

Згодом інший народний депутат Олексій Гончаренко розповів у своєму телеграмі, що СБУ таки розпочала розслідування в цій справі.

З 8 вересня Служба безпеки України розслідує справу за статтею про розголошення даних оперативно-розшукової діяльності, досудового розслідування. Покарання за цією статтею передбачає максимальне покарання у вигляді умовного терміну до 5 років.

заява щодо Андрія Єрмака
Заява Шматька до СБУ через імовірний злочин Єрмака / Фото Володимира Ар'єва


Звернення до суду через бездіяльність СБУ / Фото Володимира Ар'єва

Коротко про вагнерівців у Білорусі:

  • 29 липня на території Білорусі затримали 33 бойовиків угрупування ПВК "Вагнер". Київ попросив Лукашенка віддати тих із них, хто воював на Донбасі проти українців – загалом 28 людей.
  • Було кілька версій того, що бойовики робили в Білорусі. Лукашенко стверджував, що вони приїхали дестабілізовувати ситуацію в країні. Натомість росіяни стверджували, що Білорусь лише відправний пункт, а переїзд бойовиків узгоджений з місцевою владою.
  • Згодом Білорусь віддала вагнерівців Росії, хоча й обіцяла видати їх Україні. Тоді українські журналісти, зокрема Юрій Бутусов і Яніна Соколова, стверджували, що їхнє затримання за самого початку було спецоперацією СБУ.
  • Згодом Володимир Ар'єв опублікував документи СБУ, які вказують на те, що українським спецслужбам було відомо про вагнерівців задовго до їхнього затримання в Білорусі.