Вишуковують нові об'єкти, – Гуменюк попередила українців щодо нових ракетних атак
Росіяни витримують паузу і найближчим часом можуть знову вдатися до повітряного терору. Зараз вони вишукують об’єкти для удару та розробляють нову тактику.
Про це 24 Каналу сказала керівниця пресцентру ОК "Південь" Наталія Гуменюк. Ворог також використовує перерву, щоб накопичити потенціал, адже ракети у них ще є, хоча їхня кількість суттєво зменшилась з початку повномасштабного вторгнення.
Дивіться також У ЗСУ попередили про ймовірну підготовку Росії до нових ракетних ударів Україні
За активністю ворожої безпілотної авіації можемо зробити висновок, що вони шукають нові цілі. Вивчають зміну обстановки як у прифронтовій зоні, так і у глибших, тилових регіонах, зокрема тих, які вони вважають хабами для підготовки резервів і сил майбутнього активного наступу,
– пояснила спікерка.
З огляду на це рівень ракетної загрози лишається високим.
Загроза "Калібрів" з моря
Останнім часом росіяни активізували використання "Калібрів" з моря. Наразі надводний ракетоносій перебуває на бойовому чергуванні, а до цього дві доби його не було.
"Цілком імовірно, що він може бути застосований, і не тільки у нічний час, хоча ворог відверто тяжіє до нічних атак як додаткового способу морально-психологічного терору", – застерегла Наталія Гуменюк.
Ворог готується до нової повітряної атаки: дивитись відео
Ракетні обстріли України
- У ніч з 29 на 30 червня терористи вдарили по Україні "Шахедами" та ракетами. Зокрема, агресор атакував військові та інфраструктурні об'єкти в Запорізькій області. Загарбники завдали ударів 13 "Шахедами" зі східного узбережжя Азовського моря (Приморсько-Ахтарськ) та чотирма зенітними керованими ракетами з ЗРК С-300.
- На Миколаївщині наші захисники збили "Шахед". Внаслідок падіння спалахнула пожежа на покрівлі житлового будинку. Окрім того, на відкритій території горіла трава. Рятувальники оперативно загасили вогонь. На щастя, постраждалих немає.
- Раніше заступник начальника Головного оперативного управління Генерального штабу ЗСУ Олексій Громов заявив, що Кремль витратив з лютого 2022 року щонайменше 50% свого запасу зенітних ракет дальнього радіуса дії. Зокрема, Росія використала щонайменше 8 тисяч цих ракет, в основному – класу "земля-земля".