Росія отримує дивіденди, – представник ТКГ пояснив, чому насправді Україна досі не в НАТО

9 вересня 2021, 16:48
Читать новость на русском

Володимир Путін буде робити так, як йому дозволяють, поки він живий. Ця схема для Росії працює, а керівництво Кремля залишається безкарним та часто отримує підтримку.

Таку думку в ефірі 24 каналу озвучив представник Донецької області у Тристоронній контактній групі Сергій Гармаш. Одним із прикладів також підтримки Росії з боку міжнародних партнерів є те, що Україна досі не отримала План дій щодо членства в НАТО.

До теми Рада провалила голосування за звернення до Конгресу щодо статусу союзника поза НАТО

"Росія отримує певні дивіденди – результат від своєї моделі поведінки, і вона її використовуватиме доти, доки ця модель вигідна й дає потрібний ефект", – наголосив Гармаш.

За його словами, Україна не може рухатися в напрямку вступу до НАТО не через гальмування реформ, а через окремі країни-учасниці Альянсу. Мовляв, вони бояться, що Росія розпочне серйозний конфлікт і втягне їх.

Діалог з окупантами

Водночас на вівторок, 14 вересня, заплановане чергове засідання Тристоронньої контактної групи. Представник Донецької області у ТКГ зазначив, що українській стороні, можливо, доведеться спілкуватися з "делегатами" із тимчасово окупованих територій Донецької та Луганської областей.

Я в цьому сенсу не бачу, тому що немає політичної волі до врегулювання конфлікту,
– заявив Гармаш.

Втім ТКГ є міжнародним майданчиком, і поки Росія має надію на досягнення своїх цілей дипломатичним шляхом, це стримує її від більш серйозних дій щодо України. Участь у майданчику також накладає певні зобов'язання на російську сторону, а за невиконання мінських угод, на неї накладуть санкції.

"Коли Росія дозріє, цей майданчик буде готовим для того, щоб приймати конструктивні рішення, не кажучи вже про технічні та гуманітарні питання, які розв'язують на ТКГ. Тож зараз вона вигідна Україні навіть більше, ніж Росії", – резюмував Гармаш.

Гармаш пояснив, чому Україна досі не в НАТО: дивіться відео

Вступ України в НАТО: останні новини

  • У Верховній Раді вирішили не голосувати за звернення до Конгресу США. Низка нардепів повідомила, що надання Україні статусу основного союзника США поза НАТО несвоєчасне та недоречне.
  • Експерт з міжнародних відносин Олександр Сушко зауважив, що такий статус для України не принесе багато бонусів. Водночас, якщо країна визначила вступ до Альянсу за пріоритет, то потрібно рухатися до цієї мети.
  • Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба висловив переконання, що Україна буде основним союзником США у Північноатлантичному альянсі. Однак це не буде поза НАТО.