Призупинення Росією договору щодо ядерної зброї Україні на руку, – політтехнолог

25 лютого 2023, 16:06
Читать новость на русском

У Росії ухвалили рішення щодо призупинення участі у Договорі про обмеження стратегічних ядерних озброєнь. Однак це рішення країни-агресорки, може зіграти на руку нашій державі.

Таку думку 24 Каналу висловив політтехнолог Михайло Шейтельман. Російський диктатор Владімір Путін оголосив про це під час виступу на федеральних зборах 21 лютого.

До теми Що таке ДСНО і чи випробує Путін ядерну зброю: для чого Росії нова фаза шантажу

Вихід Росії з ядерної угоди вигідний для України

Це рішення на руку Україні,
– зауважив політтехнолог.

Він пояснив, що нашій державі все одно, скільки ядерних боєголовок має Росія, якщо вона захоче здійснити удар. Однак кількість ядерного озброєння має велике значення насамперед для країни-агресорки.

Так, після призупинення Росією участі у Договорі про стратегічні наступальні озброєння (СНО-3), Сполучені Штати можуть почати нарощувати та модернізувати свій ядерний потенціал. Відтак, росіяни будуть змушені наздоганяти США і вступлять у перегони озброєнь. 


Кількість ядерної зброї у світі / Інфографіка 24 Каналу

Отже, країна-агресорка постійно розорятиметься на цих перегонах, але не зможе технологічно перемогти. Саме це і зіграє на руку нашій державі.

"Це не таке важливе політичне рішення. Воно переважно спрямоване на те, щоб підняти дух росіян", – підкреслив політтехнолог.

Шейтельман пояснив, чому вихід Росії з ядерної угоди грає на руку Україні​: дивіться відео

Промова Путіна була успішною для його прихильників

Що стосується промови очільника загалом, то багато хто неправильно її інтерпретує – як поразку. На думку Шейтельмана, вона була досить успішною для її цільової аудиторії.

"Цільова аудиторія цієї промови – прихильники Путіна. А не противники, чи ті, хто сумнівається або молодь, яка змушена йти на фронт. Це люди похилого віку, які є прихильниками. Путін мав знову їм підтвердити, що все добре", – зауважив політтехнолог.

 Росія призупинила участь у ядерній угоді: що відомо

  • 21 лютого Путін анонсував призупинення участі у Договорі про стратегічні наступальні озброєння СНО-3. А вже 22 лютого депутати держдуми країни-агресорки одноголосно проголосували за це рішення.
  • Генсек НАТО Єнс Столтенберг відреагував на рішення очільника Кремля. Він наголосив, що надзвичайно жалкує через ініціативу Росії припинити участь в договорі. З його слів зрозуміло, що сьогоднішній день ввійде в історію як кінець системи контролю над ядерним озброєнням в Європі після закінчення холодної війни.
  • Окрім того, російський диктатор заявив нібито наразі Росія призупиняє участь у договорі, але може повернутися. Російський опозиційний правозахисник Марк Фейгін пояснив, що у такий спосіб Путін може намагатися вибудувати собі переговорні позиції.
  • Росіяни можуть робити будь-які заяви, однак варто зважати на таку річ, як потужності промисловості. На думку військового експерта Андрія Харука, наростити ядерний потенціал країна-агресорка теоретично зможе лише у 2026 році.