Про це 24 Каналу розповів військовий експерт Андрій Харук. Він повідомив, що наростити ядерний потенціал теоретично Росія зможе лише у 2026 році.
Дивіться також Реготали навіть зазомбовані: на шабаші Путіна стався епічний курйоз
Харук зауважив, що зараз росіяни мають приблизно 1 500 боєзарядів, а за договором можуть мати 1 550, зараз в Росії є 530 ядерних носіїв, а за договором вони можуть мати – 700. Тобто навіть верхнього показника ще не досягнуто.
Які виробничі потужності Росії
Найближчим часом у Росії мають замінити "за старістю" важкі ракети "Воєвода" на ракети "Сармат", однак їхній другий випробувальний запуск виявився невдалим, повідомив експерт. Поки ракета має лише один вдалий запуск, її виробництво ще не запускали.
Незабаром в Росії здійснюватиметься виробництво легких ракет "Ярс". Це, можливо, дасть змогу підвищити кількість носіїв, але не боєголовок, зауважив Харук. Також найближчими роками Кремль планує введення двох атомних підводних човнів з балістичними ракетами, якщо це дозволить промисловість.
До 2026 року Росія об'єктивно не має виробничих потужностей і готових проєктів, щоб підвищити ядерний ліміт,
– наголосив мовець.
До того ж у 2026 році закінчується дія договору CHB-III. Тобто в заявах Путіна немає ніякого сенсу.
Про що говорив Путін 21 лютого: дивитись відео
США зможе відстежувати ядерний потенціал Росії
За словами Харука, утримувати навіть вже наявне в Росії ядерне озброєння їм складно. Це потребує великих коштів та десятки тисяч військовослужбовців для обслуговування. Економити Росія на цьому навряд чи буде, адже вона зацікавлена у підтримці належного стану своїх ядерних комплексів.
Аналітик повідомив, що за допомогою супутникових даних американці зможуть стежити за ядерним потенціалом Росії, але українцям не варто чекати заяв від США про поганий стан ядерного арсеналу Росії. Якщо в США про це знатимуть, то оголошувати не будуть.
Ядерний шантаж Росії: детальніше
- Путін повідомив, що Росія призупиняє свою участь у Договорі про стратегічні наступальні озброєння. Він заявив, що міноборони Росії та "Росатом" мають забезпечити готовність до випробування російської ядерної зброї, якщо це першими зроблять США.
- У Вашингтоні прокоментували заяву Путіна про вихід з ДСНО. Держсекретар Ентоні Блінкен назвав таке рішення безвідповідальним. За його словами, попри те, що відбувається у світі, США готові говорити про відновлення угоди щодо ядерної зброї. Штати уважно спостерігатимуть за тим, "що насправді робить Росія".