Таку думку 24 Каналу висловив політтехнолог Михайло Шейтельман. Російський диктатор Владімір Путін оголосив про це під час виступу на федеральних зборах 21 лютого.

До теми Що таке ДСНО і чи випробує Путін ядерну зброю: для чого Росії нова фаза шантажу

Вихід Росії з ядерної угоди вигідний для України

Це рішення на руку Україні,
– зауважив політтехнолог.

Він пояснив, що нашій державі все одно, скільки ядерних боєголовок має Росія, якщо вона захоче здійснити удар. Однак кількість ядерного озброєння має велике значення насамперед для країни-агресорки.

Так, після призупинення Росією участі у Договорі про стратегічні наступальні озброєння (СНО-3), Сполучені Штати можуть почати нарощувати та модернізувати свій ядерний потенціал. Відтак, росіяни будуть змушені наздоганяти США і вступлять у перегони озброєнь.

Інфографіка щодо кількості ядерної зброї у світі
Кількість ядерної зброї у світі / Інфографіка 24 Каналу

Отже, країна-агресорка постійно розорятиметься на цих перегонах, але не зможе технологічно перемогти. Саме це і зіграє на руку нашій державі.

"Це не таке важливе політичне рішення. Воно переважно спрямоване на те, щоб підняти дух росіян", – підкреслив політтехнолог.

Шейтельман пояснив, чому вихід Росії з ядерної угоди грає на руку Україні​: дивіться відео

Промова Путіна була успішною для його прихильників

Що стосується промови очільника загалом, то багато хто неправильно її інтерпретує – як поразку. На думку Шейтельмана, вона була досить успішною для її цільової аудиторії.

"Цільова аудиторія цієї промови – прихильники Путіна. А не противники, чи ті, хто сумнівається або молодь, яка змушена йти на фронт. Це люди похилого віку, які є прихильниками. Путін мав знову їм підтвердити, що все добре", – зауважив політтехнолог.

Росія призупинила участь у ядерній угоді: що відомо

  • 21 лютого Путін анонсував призупинення участі у Договорі про стратегічні наступальні озброєння СНО-3. А вже 22 лютого депутати держдуми країни-агресорки одноголосно проголосували за це рішення.
  • Генсек НАТО Єнс Столтенберг відреагував на рішення очільника Кремля. Він наголосив, що надзвичайно жалкує через ініціативу Росії припинити участь в договорі. З його слів зрозуміло, що сьогоднішній день ввійде в історію як кінець системи контролю над ядерним озброєнням в Європі після закінчення холодної війни.
  • Окрім того, російський диктатор заявив нібито наразі Росія призупиняє участь у договорі, але може повернутися. Російський опозиційний правозахисник Марк Фейгін пояснив, що у такий спосіб Путін може намагатися вибудувати собі переговорні позиції.
  • Росіяни можуть робити будь-які заяви, однак варто зважати на таку річ, як потужності промисловості. На думку військового експерта Андрія Харука, наростити ядерний потенціал країна-агресорка теоретично зможе лише у 2026 році.