Так, російського диктатора ніколи не стримували жодні міжнародні зобов'язання, і вони не матимуть жодного впливу, якщо буде загроза його владі. Таку думку 24 Каналу висловив російський правозахисник Марк Фейгін.
Важливо Що таке ДСНО і чи випробує Путін ядерну зброю: для чого Росії нова фаза шантажу
Вихід Росії з договору нічого не змінює
Водночас для Заходу вихід Росії з Договору про стратегічні наступальні озброєння (СНО-3) є певним проблемним питанням щодо підтримки стабільності у світі. Однак повномасштабна війна Росії проти України також несе загрозу для світу. А агресивна політика країни-агресорки не є меншою проблемою, аніж вихід з угоди.
"Тут немає великої проблеми, бо не стане Путіна й договори повернуться. А при владі Путіна жодні договори нічого не варті – навіть того паперу, на якому написані", – зауважив Фейгін.
Окрім того, російський диктатор заявив нібито наразі Росія призупиняє участь у договорі, але може повернутися. У такий спосіб Путін може намагатися вибудувати собі переговорні позиції.
Путін намагається з усього робити переговорні позиції за допомогою шантажу,
– підкреслив російський правозахисник.
Фейгін прокоментував ядерний шантаж Путіна: дивіться відео
Раніше очільник Кремля вдавався до енергетичного шантажу світу, тепер додасться міжнародна безпека.
"Більше або менше шантажу, що це загалом змінює? Якщо це все що Путін приготував для Заходу, зокрема для США, то якось небагато. А вони, ймовірно, приготували літаки та ракети", – сказав російський правозахисник.
Він також додав, що надання Україні винищувачів і далекобійних ракет має більше значення для світу та подальших стратегічних договорів, аніж ігри з російським диктатором.
Росія призупинила участь у СНО-3: що відомо
- 21 лютого під час виступу на федеральних зборах очільник Кремля заявив, що Росія призупиняє участь у Договорі про стратегічні наступальні озброєння СНО-3. А вже 22 лютого депутати держдуми країни-агресорки одноголосно проголосували за це рішення.
- У Міністерстві закордонних справ України зауважили, що це є черговим провокаційним жестом Кремля. Там закликали партнерів негайно вжити заходів для протидії російських маніпуляцій ядерною зброєю.
- Водночас у Вашингтоні назвали рішення Росії "глибоко прикрим і безвідповідальним". Держсекретар США Ентоні Блінкен наголосив, що адміністрація Джо Байдена, як і раніше, готова говорити про угоду щодо ядерної зброї у будь-який час з Росією, "незалежно від того, що відбувається у світі".