Росія сама собі підклала свиню з іранськими ракетами: Жданов пояснив "прокол" ворога
З'явилась інформація, що Росія нібито дотисла офіційний Тегеран, щоби той надав Кремлю балістичні ракети Fateh-110 та "Зульфікар". Пізніше повідомлялось, що "Зульфікарів" на 700 кілометрів Росія не отримає, лише Fateh-110, але на 300 кілометрів.
Проте США будуть докладати усіх зусиль, щоб цієї угоди не сталося. І в цьому Сполученим Штатам допомагає Ізраїль. Про це 24 каналу розповів військовий експерт Олег Жданов.
Зверніть увагу Росія знову замовила в Ірану сотні дронів та балістичних ракет: хочуть перекрити нестачу запасів
За його словами, напередодні "Інститут вивчення війни" опублікував інформацію про резолюцію Радбезу ООН від 2015 року, відповідно до якої Іран не може не приймати, не передавати дрони та ракети з дальністю пуску понад 300 кілометрів і більше. Якщо Іран чи інша країна порушать цю резолюцію, на них будуть накладені жорсткі санкції.
До речі, Росія сама й голосувала за цю резолюцію у Радбезі ООН,
– підкреслив військовий експерт.
Росія може залишитись без іранських ракет: дивіться відео
Іран вже порушив резолюцію
Він зауважив, що Іран вже порушив її, коли надав дрони, які летять на відстань понад 300 кілометрів, Росії.
За інформацію ізраїльського видання, зараз в Ірані розмірковують, як зменшити дальність цієї ракети, щоб вона була менш як 300 кілометрів,
– зазначив Жданов.
На його думку, Україна має підтримку США, і Вашингтон ймовірно буде тиснути на Іран, щоб він не передав Росії ці ракети.
"Росіяни самі собі підклали свиню, коли у 2015 році проголосували за цю резолюцію. Тоді вони, мабуть, не розраховували на те, що їм доведеться просити в Ірану оперативно-тактичну ракетну зброю", – наголосив Жданов.
Постачання Іраном зброї Росії: важливе
- Останній тиждень росіяни знову почали атакувати Україну іранськими дронами-камікадзе. ЗМІ повідомляють про те, що це можуть бути дрони вже з нової партії, а партнерство між Росією та Іраном може розширюватися – Росія може постачати озброєння Ірану в обмін на безпілотники.
- Росія активізувалась у плані використання іранських дронів, імовірно, отримавши другу партію. За словами російського публіциста із США Андрія Піонтковського, на тлі цього знову заговорили про передачу Іраном Росії балістичних ракет, але Ірану це нині не цікаво.
- Невдовзі співпраця Ірану та Росії може посилитись. У США та Великій Британії зазначають, що вона вже перетворилась на "повноцінне партнерство", однак надалі постачання зброї може збільшитись.