Оскільки запас з першого замовлення на дрони-шахіди, яке Росія робила в Ірану, був майже вичерпаний, а обстріли з використанням цих БпЛА продовжуються, то й справді можна зробити висновок, що співробітництво цих двох терористичних країн посилюється. Про це 24 каналу розказав військовий експерт, генерал-лейтенант ЗСУ у відставці Ігор Романенко.

Зверніть увагу Росія надає "безпрецедентну військову підтримку" Ірану в обмін на безпілотники, – ЗМІ

Що Росія може передати в обмін на дрони і ракети

За його словами, дійсно є перспектива розширення, якого дуже прагнула Росія, оскільки в неї закінчуються й балістичні ракети, проти яких Україна не має ефективної зброї. А Іран, скоріш за все, після передачі технологій та документації Росією поставив це озброєння на промислове виробництво. Тож зараз є можливість постачання Росії іранських балістичних ракет малої і середньої дальності.

Вони вже можуть забезпечувати ракети дальністю до 300 та 700 кілометрів, але, за даними розвідки, іранці отримали документацію для виробництва ракет дальністю до 1500 кілометрів, тобто значно потужнішої зброї.

Романенко зауважив, що Україна та її союзники, особливо американці, намагаються завадити цьому і не допустити таких поставок. Однак так само Іран та Росія шукають шляхи просування озброєння.

Росіяни ж в обмін на поставки з Ірану можуть надати авіацію, засоби протиповітряної оборони та інше. Крім того, вони передали іранцям і зразки західного озброєння – NLAW, Javelin, Stinger, аби вони могли скопіювати їх чи створити засоби ефективної протидії.

Ігор Романенко пояснив, як може розширитися співпраця Ірану та Росії: дивіться відео

Україна потребує Patriot

Генерал-лейтенант наголосив, що у будь-якому випадку ці події небезпечні для України, відтак нам потрібно зміцнювати нашу ППО за цими напрямами. На його думку, потрібно показувати союзникам, що нам потрібні не просто ЗРК для знищення аеродинамічних цілей – літаків, гелікоптерів, крилатих ракет та безпілотників, а й інші види озброєння з протиракетними можливостями – такі як Patriot, хоч і держав, які виробляють подібні комплекси, обмаль.

США попередили про поглиблення підтримки Росії Іраном

  • Координатор зі стратегічних комунікацій Ради нацбезпеки США у Білому дому Джон Кірбі заявив, що очікується, що іранська підтримка російської армії у найближчі місяці зростатимуть. Припускають навіть, що Іран розглядає питання продажу сотень балістичних ракет.
  • Крім того, є дані, що Москва та Тегеран розглядають можливість створення лінії спільного виробництва дронів у Росії.
  • У британській розвідці вважають, що Росія запропонує Ірану безпрецедентний рівень військової та технічної підтримки, що трансформує їхні оборонні відносини.