Путін готовий "захищати" вірян в Україні від "проекту, який не має стосунку до віри"
Президент Російської Федерації заявив, що створення ПЦУ не має ніякого стосунку до віри. Володимир Путін підкреслив, що Росія готова захищати українських вірян.
На урочистому заході, присвяченому 10-річчю Помісного собору Російської православної церкви Володимир Путін заявив, що ініціатори нового церковного проекту в Україні грубо втручаються у церковне життя, пише ТАСС.
Читайте також: Кирил назвав процес надання Томосу для України "судом Божим"
Президент РФ назвав створення Православної церкви України "проектом, який не має стосунку до віри, а наскрізь фальшивий і пов'язаний з боротьбою за владу".
Він додав, що йому дуже "сумно, що в нього виявився втягнутий і Константинопольський патріархат."
Ініціатори (закону – ред. 24 канал) немов вчилися у безбожників минулого століття, які виганяли вірян з храмів, труїли і переслідували священнослужителів,
– відзначив Путін.
За словами президента РФ, влада Росії не втручається в церковні справи, у тому числі – у "сусідній суверенній країні", однак готова захищати свободу віросповідання.
Москва залишає за собою право реагувати на порушення релігійних прав, і робити все для захисту прав людини,
– підкреслив російський лідер.
Раніше Володимир Путін уже заявляв про захист російськомовних українців в уже тепер окупованому Донбасі та анексованому Криму. З того часу тисячі українських військових загинули, а ще більше людей змушені були покинути свої домівки. Відповідно до даних ООН понад чотири мільйони осіб, зокрема більш ніж 1,5 мільйона внутрішньо переміщених осіб, страждають від безпосередніх наслідків збройного конфлікту. Лише від грудня 2018 року 14 цивільних осіб загибло, 36 було поранено.
Тим часом Міністерство юстиції України офіційно зареєструвало як релігійну організацію Київську митрополію Української Православної Церкви (Православної Церкви України). Сталося це 30 січня 2019 року.
Як створювали Православну церкву України(ПЦУ)?19 квітня 2018 року Верховна Рада схвалила постанову про звернення президента Петра Порошенка до Вселенського патріарха Варфоломія щодо надання автокефалії Українській православній церкві. Згодом Вселенський Патріархат розпочав всі відповідні процедури.
11 жовтня синод Вселенського патріархату у Стамбулі вирішив надати Томос про автокефалію Українській православній церкві. На засіданні Синоду також було ухвалене рішення про зняття анафеми з партріарха УПЦ КП Філарета та предстоятеля Української православної автокефальної церкви Макарія та визнання їх канонічними.
16 жовтня Президент України Петро Порошенко запропонував передати Андріївську церкву у Києві як символічний жест у постійне користування Вселенському патріархові.
15 грудня під час Об'єднавчого собору православні архієреї оголосили про об'єднання українських церков в Єдину помісну незалежну церкву. Її офіційна назва звучить так – Православна церква України. Предстоятелем ПЦУ став митрополит Переяславський та Білоцерківський Епіфаній, а кафедральним храмом – Михайлівський Золотоверхий собор.
5 січня 2019 року Вселенський патріарх Варфоломій підписав Томос про автокефалію єдиної Православної церкви України. Наступного дня, 6 січня, історичний документ від Варфоломія офіційно отримала ПЦУ.