Витяг з відповідного документу опублікував речник колишньої Української православної церкви Київського патріархату та водночас архієпископ Чернігівський і Ніжинський Євстратій (у миру – Іван Зоря).

Читайте також: Митрополит ПЦУ подав до суду на Онуфрія: московські попи влаштували мітинг

Юридична адреса ПЦУ – Київ, вулиця Трьохсвятительська, 6.

Раніше очільник ПЦУ Епіфаній зазначав, після юридичного оформлення, тобто, коли буде зареєстровано керівний орган – Київська митрополія, інші єпархії мають внести зміни у статут. Водночас, за його словами, ті парафії, які переходять з Російської православної церкви в єдину помісну православну церкву, будуть юридично приєднуватися до нової структури.

Додамо, що 31 січня набули чинності зміни до закону "Про свободу совісті та релігійних організацій". У цьому документі. зокрема, прописано механізми переходу релігійних громад до інших парафій. За останньої інформацією, до ПЦУ вже перейшли близько 70 парафій УПЦ Московського патріархату, включно з усіма колишніми парафіями УПЦ МП на Львівщині. Відтак, наразі Православна церква України має біля 7 тисяч парафій.

3 лютого має відбутися інтронізація митрополита Київського Епіфанія. Захід пройде під час Божественної літургії у Соборі Святої Софії Київської. Далі буде створено відповідні органи та буде проведено перше засідання Священного синоду, на якому й буде сформовано керівний склад церкви.

Як створювали Православну церкву України (ПЦУ)? 19 квітня 2018 року Верховна Рада схвалила постанову про звернення президента Петра Порошенка до Вселенського патріарха Варфоломія щодо надання автокефалії Українській православній церкві. Згодом Вселенський Патріархат розпочав всі відповідні процедури.

11 жовтня синод Вселенського патріархату у Стамбулі вирішив надати Томос про автокефалію Українській православній церкві. На засіданні Синоду також було ухвалене рішення про зняття анафеми з партріарха УПЦ КП Філарета та предстоятеля Української православної автокефальної церкви Макарія та визнання їх канонічними.

16 жовтня Президент України Петро Порошенко запропонував передати Андріївську церкву у Києві як символічний жест у постійне користування Вселенському патріархові.

15 грудня під час Об'єднавчого собору православні архієреї оголосили про об'єднання українських церков в Єдину помісну незалежну церкву. Її офіційна назва звучить так – Православна церква України. Предстоятелем ПЦУ став митрополит Переяславський та Білоцерківський Епіфаній, а кафедральним храмом – Михайлівський Золотоверхий собор.

5 січня 2019 року Вселенський патріарх Варфоломій підписав Томос про автокефалію єдиної Православної церкви України. Наступного дня, 6 січня, історичний документ від Варфоломія офіційно отримала ПЦУ.