Про це сказав предстоятель ПЦУ митрополит Київський і всієї України Епіфаній.
Читайте також: Не Томос: Філарет назвав подію, яка стане остаточною перемогою для ПЦУ
Кожного дня до ПЦУ приєднується по кілька парафій у різних регіонах. Найближчим часом буде завершено юридичне оформлення Православної церкви України і буде зареєстрований керівний орган – Київська митрополія.
Росія ніяк не може змиритися з стовенням в України незалежної церкви та пробує налаштувати інші помісні церкви, аби вони не визнавали ПЦУ.
Звичайно, є супротив з боку Російської православної церкви, бо їхнє завдання полягає у тому, щоб протидіяти, щоб церкви не визнали автокефалію Української православної церкви. Але ми віримо, що мудрість тих інших православних ієрархів все ж таки доведе до того, що ми отримаємо визнання інших церков,
– додав Епіфаній.
Митрополит запевнив, що наразі веде активний діалог з іншими помісними церквами, аби вони визнали автокефальний статус ПЦУ.
Як створювалась Православна церква України?9 жовтня у Стамбулі розпочалося триденне засідання Синоду Вселенського патріархату. 10 жовтня на цих зборах церковники заслухали звіт посланців патріарха Варфоломія (екзархів), які майже місяць провели в Україні. Саме за результатами їхнього звіту, Україні й надали дозвіл на створення Єдиної помісної церкви.
15 грудня під час Об'єднавчого собору православні архієреї оголосили про об'єднання українських церков у Єдину помісну незалежну церкву. Її офіційна назва звучить так – Православна церква України. Предстоятелем ПЦУ став митрополит Переяславський та Білоцерківський Епіфаній. А кафедральним собором ПЦУ стане Михайлівський Золотоверхий собор у Києві.
Після створення ПЦУ під її юрисдикцію почали переходити парафії храмів УПЦ МП. В Україні також схвалили закон, згідно з яким УПЦ МП повинна перейменуватися на Російську православну церкву.