Російські ЗМІ повідомили про смерть Цемаха: що кажуть родичі бойовика

31 січня 2020, 17:05
Читать новость на русском

Російський пропагандистський ресурс RT опублікував новину про вбивство фігуранта розслідування катастрофи малазійського лайнера МН-17 на Донбасі Володимира Цемаха. Однак доступною інформація залишалась недовго.

Новину видалили вже через 5 хвилин після публікації. Однак залишились скріншоти листування нібито родичів Цемаха.

До етми: Європейський суд дозволив екстрадицію Цемаха в Нідерланди

Так, публікація про смерть бойовика з'явилася на сайті RT, але через деякий час була видалена. ЗМІ опублікувало скріншоти нібито зламаного листування родичів Цемаха.


Скріншот нібито розмови Цемаха

З листування випливає, що Цемах нібито поїхав в Москву по справах 26 січня 2020 року, після чого зв'язок з ним був втрачений.

Водночас, донька Цемаха Марія у коментарі "Громадському радіо" спростувала інформацію про смерть свого батька. Вона сказала: Цемах "живий та здровий" і зараз перебуває вдома, на території так званої "ДНР".

В Україні Цемаха оголосили у розшук . Водночас Нідерландські слідчі звинуватили Росію у тому, що вона не виконує міжнародних зобов'язань. Там наголошують: у Росії свідомо дозволили Володимиру Цемаху виїхати з країни, щоб не видавати його слідству.

Що відомо про Володимира Цемаха

  • Він – головний свідок, а також підозрюваний у справі про збиття у 2014 році в небі над Донбасом малайзійського Boeing-777 рейсу MH17. З 2014 року Цемах командував окремою ротою протиповітряної оборони Сніжного.Саме в цьому місті у липні 2014 року зафіксували пересування російського БУКа, з якого збили MH17.

Цемах у відеоінтерв'ю російським пропагандистам розповів про збиття літака MH17. Останні миті на відео заглушили, але експерти, читаючи по губах, зрозуміли, що Цемах говорив про ЗРК "Бук", з якого і було збито літак. За словами Цемаха, проросійські бойовики нібито цілилися в українські літаки. Чоловік розповів і про те, як витягував "якогось пацана" та ховав "щось".

  • Однак Росія внесла йогодо списку на обмін полоненими, що відбувся на початку вересня 2019 року. Аби не зірвати обмін та повернути додому 35 українців, українська влада погодилася на видачу Цемаха.