Чи можливе розширення мобілізації та від чого це залежатиме
У випадку затяжної війни українцям слід бути готовими до розширення мобілізації. Також цілком вірогідно, що після 23 серпня загальна мобілізація буде продовжена.
Про нові хвилі мобілізації читайте у матеріалі 24 каналу. Розширення мобілізації залежатиме від тривалості війни та інтенсивності бойових дій, кажуть експерти
До теми Чи можна чоловіку поїхати за кордон, якщо він знятий з військового обліку
У разі затяжної війни мобілізація буде нарощуватись
Так Микола Волківський, президент "Першого міжнародного фонду розвитку України", та Артем Олійник, президент "МАСПН" Україна, зауважили, що у таких випадках ЗСУ необхідна буде регулярна ротація, доукомплектування, формування оперативних резервів.
Мобілізація не проходила хвилями
Віолета Монастирська, адвокатка Адвокатського об'єднання Legal Strategy, уточнила, що з 15 березня актуальною є друга хвиля мобілізації, проте на практиці все відбувається не зовсім так. У Командуванні Сухопутних військ ЗСУ раніше зауважували, що мобілізація була одна і відбувалась вона не хвилями.
У Збройних Силах зауважили, якщо буде необхідність, то мобілізовуватимуть тих осіб, у яких буде на цей момент потреба у війську.
Читайте також Чи можна чоловікам, тимчасово непридатним до військової служби, виїжджати з України
Хвилі мобілізації та хто підлягає призову
Адвокатка, юристка Ario Law Firm Надія Грищенко пригадала, які є основні хвилі мобілізації, а також хто в їхніх межах підлягає призову. Зокрема мовиться про:
- перша – з резервістів, колишніх учасників АТО і ООС комплектують бойові військові частини. Чисельність підрозділів поступово нарощують шляхом призову військовослужбовців та військовозобов'язаних, які вже відслужили;
- друга – призивають резервістів, які не потрапили до першої хвилі мобілізації, а також військовослужбовців, які проходили строкову службу до 2014 року або служили за контрактом;
- третя – це офіцери запасу та військовозобов'язані, які закінчили військові кафедри університетів;
- четверта – призивають усіх громадян призовного віку – від 18 до 60 років, які підлягають мобілізації (не мають обмежень за віком, станом здоров'я тощо).
Однак Надія Грищенко додала, що такий поділ є умовним, адже документально він нічим не закріплений.
Дізнайтесь у відео про ситуацію на Ізюмському напрямку: